Oznamy

PREVENCIA KRIMINALITY, 25.05.2023
Informačná kancelária pre obete trestných činov v Trnave na Kolárovej si dnes pripravila deň otvorených dverí. Ročne pomôžu viac ako 1000 klientom.
Jednou z ohrozených skupín sú aj seniori, ktorým do budúcna plánujeme v rámci prevencie prednášku na tému ochrany seniorov.
Ďakujeme za pozvanie.
 
 
Tradičný trnavský rínek spojený s náborom dobrovoľníkov, 20.05.2023
Dnes sme boli omrknúť tradicny @trnavskyrinek, na ktorý sme dorazili na rikši. Prijali sme pozvanie od @dobrovolnickecentrumtt, ktoré nám zapožičalo svoje stanovište. Akonáhle sme odparkovali rikšu, všetci si ju zrazu chceli vyskúšať. Keď zistili, že na rikši vyvážame seniorov zo zariadenia, skoro odpadli… Od nadšenia samozrejme🙂  Naša řídící si stihla odbehnúť na diskusiu “Mesto krátkych vzdialenosti”, odkiaľ prišla tiež nadšená, lebo tam padol nápad zakúpiť trojkolkový bike. Hneď tam zajednávala kusy do zariadenia, ako inak.  Takže my už vidíme, ako polka zariadenia bude non-stop v uliciach Trnavy.
Kto kedy povedal, že v zariadení pre seniorov je nuda, prosím Vás? 😃 @mesto_trnava
 
Oznam
Od 15.05.2023 sa ruší povinnosť nosenia rúšok vo všetkých priestoroch ZpS.  
 
Deň zdravotných sestier, 12.05.2023
K dnešnému Medzinárodnému dňu sestier celému nášmu zdravotníckemu teamu zo srdca ĎAKUJEME… Za Úžasnú prácu, ľudský prístup a trpezlivosť pri ich náročnej, často krát “nadľudskej” práci…
Ku kampani “Naše sestry, naša budúcnosť” s posolstvom, aby všetky sestry boli chránené, rešpektované a oceňované, sa aj my pripájame.
 
 
Víceměřické dny, 04.-05.05.2023
2.rocnik Konferencie v sociálnych službách sme úspešne zahájili a a aj ukončili. Cesta bola pre jednu skupinu viac ako zaujímavá, keďže navigácia par krát nespolupracovala 😃 Úspešne však dorazili a mohli sme spoločne absolvovať úžasný program, plný informácií na ktorom si tie správne našli sociálni pracovnici, aj zdravotný úsek. Galavečer bol pre nás famózny, pretože sme jeden spevácko-tanečný talentovaný team, ktorý našich českých kolegov vtiahol do varu utužovania vzťahov. Tento pracovný výlet bol pre nás viac, ako len pracovný. Bol pre nás nezabudnuteľný, pretože tu si 8 ľudí potvrdilo, čo už dávnejšie tušilo… Že sme na jednej lodi, ktorá ma správneho kapitána a ten nemá problém spoľahnúť sa na každého svojho člena posádky.
Ďakujeme organizátorovi konferencie, ktorý nás pozval na návštevu do Domov u rybníka Víceměřice.
Bol to krásny záver našich výletných dní. Snáď o rok budeme my pozývať Vás k nám, lebo my už zase mame smelé plány 😃
 
 
Oznam, 28.04.2023 
Vedenie ZpS oznamuje, že od 01.05.2023 do odvolania, sa predlžuje otvorenie zariadenia, v pondelok až piatok v čase 8:00 do 21:00.
 
Virtuálna realita čoskoro realitou, 31.03.2023
Nápad priniesť virtuálnu realitu do zariadenia pre seniorov prišiel ako prirodzená reakcia na potreby našich klientov. Keďže mnohí z nich boli vo svojom produktívnom živote zvyknutí na aktívny život, na návštevy galérií, múzeí, koncertov, stále majú, aj napriek svojmu veku a nepriaznivému zdravotnému stavu, túžby a potreby byť súčasťou kultúrneho a spoločenského života. Preto im chceme, práve prostredníctvom virtuálnej reality tieto túžby a potreby napĺňať.
Myslíme si, že akékoľvek inovatívne aktivity, ktoré sú možno prvotne smerované na mladšiu klientelu, vieme prispôsobiť aj pre našich seniorov. Tak, ako realizujeme u nás v zariadení SMART vzdelávanie, prostredníctvom ktorého sa už vedia pekne orientovať vo virtuálnom priestore, tak isto im chceme priniesť nejakú „nadstavbu“ alebo vyšší level využívania virtuálneho priestoru.
Sme si vedomí, že pre sponzorov je oveľa viac atraktívnejšia klientela detí a mladých ľudí, a preto si veľmi vážime, že Slovenská sporiteľňa a firmu Opium systems z Trnavy náš nápad oslovil a že do projektu išli s nami. Seniori sú, žiaľ, na akomsi chvoste záujmu, ale práve ten náš pracovný život nám ukázal, ako veľmi stále prahnú po aktívnom živote, po niečom novom.
Aj touto cestou by sme chceli apelovať na všetkých kolegov, ktorí pracujú so seniormi, aby nerazili zaužívanú „starú dobrú“ prácu so seniormi, v zmysle, že oni už nič nepotrebujú. Potrebujú a potrebovať budú čoraz viac. Naša generácia je toho príkladom, pretože virtuálny svet je už teraz našou súčasťou. To, čo teraz vnímame ako inovatívne, by sme práve týmto spôsobom chceli presmerovať do budúcnosti na štandard. Raz sa v seniorskom veku ocitneme aj my a boli by som nesmierne vďační, ak by sme takýto štandard našli vo všetkých zariadeniach pre seniorov.
Aktivity, ktoré by sme chceli realizovať prostredníctvom virtuálnej reality sú návštevy galérií, prírody, alebo rôzne hudobné koncerty. Takisto by sme chceli prostredníctvom virtuálnej reality „preniesť“ našich seniorov na rodinnú oslavu, na ktorú by za normálnych okolností nemohli prísť, z dôvodu imobility alebo veľkej vzdialenosti. A veľké poďakovanie patrí aj Mesto Trnava, za podporu v našich inovatívnych nápadoch.
  
 
 
Gratulácia k životnému jubileu 100 rokov, 17.03.2023
Gratulácia pri príležitosti životného jubilea 100 rokov našej klientky, ktorej zo srdca blahoželáme a prajeme jej hlavne veľa zdravia a radosti z každého nastávajúceho dňa 🍾🥂💐
Ak Vás zaujíma recept na dlhovekosť, tak k dožitiu takého krásneho veku, Vám podľa našej klientky pomôže hlavne kvalitná strava, bez večerného prejedania sa 😉
 
 
Deň otvorených dverí na TRUNI, 25.01.2023
Dnes sme boli pozrieť na “Dni otvorených dverí” na Trnavskej Univerzite, Katedre sociálnej práce, kde sme možno stretli budúcich študentov, ktorí v našom zariadení môžu vykonávať praktickú časť výučby. Sme radi, že záujem študovať sociálnu prácu je opäť veľký, o čom svedčí aj dnešný počet študentov-záujemcov. Spolupráca nášho zariadenia s katedrou je úžasná, podporujúca a veľmi efektívna a sme veľmi radi, že môžeme participovať na vzdelávaní študentov práve s Trnavskou Univerzitou ❤️
 
 
Zahraničná návšteva študentov z Rakúska, 17.01.2023
Dnes sme u nás privítali študentov VŠ, našich budúcich rakúskych kolegov. Rozprávali sme sa o fungovaní zariadení pre seniorov u nás a u nich a môžeme len skonštatovať, že rozdiely sú minimálne. Zhodli sme sa však na jednej veci, že fungovanie, atmosféra a kvalita závisí od ľudí, ktorí sa seniorom venujú s nadšením a od srdca ❤️Ďakujeme doc. Ondrejovi Botekovi z TU Fakulty zdravotníctva a SP, že si naše zariadenie vybral ako inšpiráciu pre našich rakúskych susedov.
 
 
Oznam, 16.01.2023
 
Oznamujeme verejnosti, že od zajtra (17.01.2023) sa ruší karanténa z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Zariadenie funguje v bežnom režime ako pred karanténou, sú obnovené návštevy aj odchody a príchody klientov.
 
 
Oznam, 27.12.2022

Oznamujeme verejnosti,

že vzhľadom k zistenej pozitivite na ochorenie Covid-19 v našom zariadení, od dnešného dňa (27.12.2022), z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, o opatreniach v súvislosti s vírusovým ochorením Covid-19, sa rušia všetky návštevy v zariadení do odvolania. Klienti z časti Domov, sa môžu stretnúť s návštevou pri dodržiavaní protiepidemických opatrení, teda nosení respirátora a dostatočnej vzdialenosti, aspoň dva metre, vonku pri plote. Odchody mimo zariadenia, plánované návštevy rodinných príslušníkov, ako aj niektoré vyšetrenia budú do odvolania pozastavené.

Nákupy od rodinných príslušníkov sa odovzdávajú na informáciách a po následnej dezinfekcii budú klientom odnesené na izbu.

Všetkých klientov žiadame o povinné nosenie rúška vo vnútri zariadenia.

 

Nová knižnica, 22.12.2022
Tak táto knižnica je doslova bombová 🤩 Ďakujeme každému kto nám pomohol zrealizovať túto skvelú vec.
 
 
Darčeky z vianočného projektu od TRUNI, 20.12.2022
Ďakujeme Trnavskej univerzite za vianočný balíčky pre našich klientov. Prajeme pokojné Vianoce.
 
 
Vianočný večierok zamestnancov ZpS v Trnave, 19.12.2022
Premiérový vianočný večierok zamestnancov zariadenia s hudbou, tancom, oceneniami a smiechom, máme za sebou a už teraz sa tešíme na všetky ďalšie 🙂
Všetkým našim priaznivcom tu na FB, ale aj všetkým ľuďom, ktorí sú súčasťou našich pracovných životov, ďakujeme, že nám fandíte a tešíte sa s nami a želáme Vám krásne vianočné sviatky, plné pohody, zdravia a aby Vám doma Vaši najbližší odovzdali toľko lásky, koľko Vy odovzdávate nám Vašou priazňou.
Ďakujeme priatelia, vidíme sa v roku 2023 ❤️
 
 
 
Dary z projektu “List Ježiškovi”, 19.12.2022
Ďakujeme Sociálnemu úseku mesta Trnava a pani prednostke Ing. Kataríne Koncošovej PhD., ktorá dnes osobne odovzdala darčeky klientom, ktorí nemajú rodinných príslušníkov. Toto úžasné gesto je možné vďaka projektu “List Ježiškovi “, ktorý nenechá na Vianoce ani jedného klienta bez darčeka 🤗❤
 
 
Dar od Záchranného systému Slovensko, 13.12.2022
Záchranný systém Slovensko nás dnes obdaroval záchranným balíkom, ktorý “rozniesol” úsmev a radosť po celom zariadení 😊🤩 Ďakujeme! 💛

 

Medzinarodná Konferencia kvality v čase krízy, 09.12.2022
Veľmi sa tešíme z 1.miesta, ktoré sme získali ako “Inovatívny poskytovateľ Sociálnych služieb👏🥇😊
 
 

22.11.2022

Ďakujeme Slovenskému Červenému krížu za školenie našich zamestnancov, ktorí získali množstvo nových poznatkov, zručností a informácií.

 

21.11.2022

Oznamujeme verejnosti,
 
od zajtra ( 22.11.2022), sa ruší karanténa v zariadení, ktorá bola zavedená z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, z dôvodu výskytu vírusového ochorenia Covid-19 v ZpS. Zariadenie funguje v bežnom režime, ako pred karanténou, sú obnovené návštevy aj odchody a príchody klientov.

 

08.11.2022

Oznamujeme verejnosti,

že vzhľadom k zistenej pozitivite na ochorenie covid-19 v našom zariadení, od dnešného dňa (8.11.2022), z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o opatreniach v súvislosti s vírusovým ochorením covid-19, sa rušia všetky návštevy v zariadení do odvolania. Klienti z časti Penzión sa môžu stretnúť s návštevou pri dodržiavaní proticovidových opatrení, teda nosení respirátora a dostatočnej vzdialenosti, aspoň dva metre, vonku pri plote. 

Odchody mimo zariadenia, plánované návštevy rodinných príslušníkov, ako aj niektoré vyšetrenia budú do odvolania pozastavené. Nákupy od rodinných príslušníkov sa odovzdávajú na informáciách a po následnej dezinfekcii budú klientom odnesené na izbu.

Všetkých klientov žiadame o povinné nosenie rúška vo vnútri zariadenia.

 

07.11.2022

Vzhľadom na zvýšený výskyt vírusových ochorení žiadame verejnosť a rodinných príslušníkov klientov ZpS, aby v prípade, ak vykazujú príznaky prechladnutia, nevstupovali do budovy zariadenia a prehodnotili svoju návštevu, nakoľko chceme chrániť najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. Za pochopenie ďakujeme 🙏

 

17.10.2022

V zmysle VZN č. 584 mesta Trnava a príkazného listu č. 5/2022 riaditeľky ZpS, sa od 01.11.2022 zvyšuje stravná jednotka o 0,30 €/ 1deň.
Racionálna strava:
– 30 dní: stravovanie: 117,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 512,00 €
– 31 dní: stravovanie: 120,90 €, ubytovanie: 395,00 € = 515,90 €
Diabetická strava:
– 30 dní: stravovanie: 144,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 539,00 €
– 31 dní: stravovanie: 148,80 €, ubytovanie: 395,00 € = 543,80 €
Čaj:
– 30 dní: stravovanie: 9,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 404,00 €
– 31 dní: stravovanie: 9,30 €, ubytovanie: 395,00 € = 404,30 €
Prosíme rodinných príslušníkov, ktorí platia úhradu prevodným príkazom o zmenu platby.
 
ĎAKUJEME.

 

28.09.2022

Oznamujeme verejnosti, že v piatok, 30.09.2022, nebudú sociálni pracovníci prítomní v ZpS, z dôvodu konania celodenného výletu s našimi klientmi. Za pochopenie ďakujeme.

 

27.09.2022

Vážení rodinní príslušníci, vzhľadom k zisťovaniu spokojnosti rodinných príslušníkov s poskytovanými sociálnymi službami v našom zariadení, Vám ponúkame možnosť vyjadriť svoje názory a skúsenosti. Dotazník je dostupný aj na vrátnici ZpS. Pripomíname, že je anonymný a slúži na skvalitnenie poskytovaných sociálnych služieb.

https://www.survio.com/survey/d/G9O9J0K4G1X5Q0B1O

 

21.09.2022

V zariadení vytvárame novú knižnicu, do ktorej hľadáme pre klientov knihy s ich obľúbenými žánrami. Preto, ak sa Vám povaľujú knihy v zachovalom stave, ktoré už pre Vás nie sú atraktívne, budeme radi, ak nám ich prinesiete, resp. pošlete na adresu ZpS. Uvítame hlavne žánre: romány, romantické poviedky, historické romány/poviedky, detektívky, prípadne cestopisy a dobrodružnú literatúru. V mene klientov ďakujeme.

Zariadenie pre seniorov v Trnave
Terézie Vansovej 5
917 01 Trnava
pozn. knihy do knižnice

 

05.09.2022

Všetkých Vás pozývame na prvý ročník Jarmoku v ZpS. Spolu s klientmi sme si pre Vás pripravili výrobky, ktoré na tradičnom jarmoku nesmú chýbať, a rovnako, nesmie chýbať aj chutná cigánska a sprievodný program. Na všetkých sa tešíme.

 

17.08.2022

Niečo zo série “Novinky”… Tento mesiac sme začali využívať stropné zdviháky Human Care, ktoré nám slúžia na jednoduchšie zdvíhanie imobilného klienta a na dôstojnú a bezpečnú manipuláciu s klientom.
A sociálny úsek sa popasoval s výzvou “hand made”, z ktorej vzišiel úspech pri výrobe našich včelobalov. Tie slúžia ako náhrada potravinovej fólie a plastových vrecúšok. Sú vyrobené z kvalitných surovín a potraviny vďaka nim vydržia dlhšie čerstvé. Tak si držme palce 💪
 

 

11.08.2022

Všetkým našim zamestnancom, na každom jednom úseku, sme zorganizovali dnešný deň ako poďakovanie za úžasnú, častokrát náročnú prácu, ktorú vykonávajú od srdca a s láskou. Inak to v pomáhajúcich profesiách ani nejde. Užiť si ho mohli so svojimi blízkymi, lebo vtedy je každý najspokojnejší 💛 tak zase na budúce🙂
  

 

02.08.2022

Vitajte u nás v zariadení. 

https://tourmkr.com/F1DTjkOdh4/38179311p&197.17h&87.37t

 

28.07.2022

Milí zamestnanci Zariadenia pre seniorov v Trnave, veľmi radi by sme Vás a Vašich rodinných príslušníkov pozvali na Gril párty, ktorá sa uskutoční 11.08.2022 vo vonkajších priestorov ZpS, v čase od 14:00 do 18:00. Pripravujeme pestrý program, počas ktorého sa zabavíme a dúfame, že aj lepšie spoznáme, porozprávame. Vaši rodinní príslušníci spoznajú kde a s kým pracujete. Na všetkých sa tešíme a sľubujeme príjemne strávené popoludnie.

 

11.07.2022

Milí rodinní príslušníci, všetkých Vás pozývame na Garden párty, ktorá sa uskutoční vo štvrtok, 21.7.2022, v priestoroch ZpS, v čase od 13:00 do 16:00. Spoločné chvíle si spestríme varením gulášu a ďalšími zaujímavými aktivitami. Na všetkých sa veľmi tešíme.

 

04.07.2022

Krásneho veku sa 3.7. dožila naša klientka, pani Helenka. Keďže je vo veku 98 rokov najstaršou klientkou v zariadení, boli sme jej zapriať veľa pokojných dní, silné zdravie a lásku nielen od najbližších. Srdečne gratulujeme.

 

21.06.2022

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 401 Mesta Trnava sa na základe výpočtu ekonomických oprávnených nákladov za rok 2021, od 01.07.2022 zvyšuje úhrada za sociálnu službu poskytovanú v Zariadení pre seniorov v Trnave o 5 eur mesačne.

Od 1.7.2022 sa taktiež zvyšuje suma životného minima pre plnoletú fyzickú osobu na 234,42 Eur. Po zaplatení úhrady musí prijímateľovi sociálnej služby zostať mesačne z jeho príjmu najmenej 25 % sumy životného minima, t. j. 58,60 eur.

Mesačná platba pri racionálnej a šetriacej strave:

 • 28 dní: 495,80 €
 • 29 dní: 499,40 €
 • 30 dní: 503,00 € 
 • 31 dní: 506,60 €

Mesačná platba pri diabetickej strave:

 • 28 dní: 521,00 €
 • 29 dní: 525,50 €
 • 30 dní: 530,00 €
 • 31 dní: 534,50 €

 

02.06.2022

Oznamujeme verejnosti, že od 06.06.2022, sa ruší povinnosť preukazovania sa platným COVID pasom alebo negatívnym Antigénovým testom, pri vstupe do ZpS.

 

31.05.2022

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením mesta Trnava č. 401/2012, v znení noviel VZN č. 584, platné od 01.06.2022, sa mení úhrada za stravnú jednotku nasledovne:
– Racionálna, šetriaca-neslaná stravná jednotka sa zvyšuje na 3,60€/deň, t. j. zvýšenie o 0,30 €/deň. Zvýšenie prestavuje 9 €/30dní.
– Diabetická stravná jednotka sa zvyšuje na 4,50 €/deň, t. j. zvýšenie o 0,40 €/deň, čo predstavuje zvýšenie o 12 €/30dní.
V tejto súvislosti budú klientom v najbližších dňoch odovzdávané dodatky s uvedenými zmenami a novými platbami, platnými od 01.06.2022.

 

31.05.2022

Srdečne pozývame všetkých rodinných príslušníkov na školenie, zaoberajúce sa bezpečným riadením rikše, ktorú si môžete rovno vyskúšať. Po zaškolení si ju môžete zapožičiavať, vo vopred dohodnutom čase, na jazdu s klientom. Školenie sa uskutoční vo vonkajších priestoroch ZpS, v piatok, 03.06.2022, v čase od 15:00 do 17:00.

 

30.05.2022

Milí rodinní príslušníci, prosíme o dodržiavanie pravidiel v našom zariadení, ktoré sú vytvorené najmä pre ochranu klientov. Zamestnanci sú poverení kontrolou platného COVID pasu alebo Ag testu, na základe odporúčaní RÚVZ a MPSVaR:
– Usmernenia, ktoré vydáva Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky pre zariadenia sociálnych služieb a sú zverejnené na webovej stránke ministerstva, sú záväzné pre všetky ZSS a tieto sú povinné sa nimi riadiť v zmysle §6 písm. d) Nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 183/2021 Z. z. z 19. 5. 2021 na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou na zabezpečenie riešenia koronavírusu COVID-19.
– Všeobecne platí, že ak návšteva nemá potvrdenie o kompletnom zaočkovaní*, alebo o prekonaní ochorenia COVID-19 (nie starší ako 180 dní), je potrebné sa preukázať negatívnym testom pri vstupe do zariadenia.
• návšteva je povinná sa preukázať potvrdením o negatívnom výsledku COVID-19 testu (antigénový alebo PCR-test)
• potvrdenie nesmie byť staršie ako 48 hodín pri antigénovom teste, alebo 72 hodín pri PCR teste
• v prípade, ak sú vytvorené možnosti testovania v zariadení sociálnych služieb, je možné vykonať testovanie návštevy (AG testom) po dohode so štatutárom zariadenia priamo
v zariadení sociálnych služieb (ZSS).
Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

 

27.05.2022

Prosíme rodinných príslušníkov, ktorí prinášajú do ZpS pre klientov tašky, o ich riadne označenie menom klienta. Chceme tým zabrániť nedorozumeniam a prípadným problémom pri odovzdávaní.
Ďakujeme za porozumenie.

 

26.05.2022

Oznamujeme verejnosti, že od dnešného dňa, 26.05.2022, majú klienti možnosť opustiť zariadenie v zmenenom čase a to od 8:00 do 20:00. Čas návštev v areáli ZpS ostáva nezmenený: denne od 14:00 do 18:00.

 

25.05.2022

“Deň otvorených dverí” sa nám vydaril na 100 %. Účelom bolo stretnutie všetkých organizácií, inštitúcií, dobrovoľníkov, partnerov a všetkých, ktorí vstupujú do našich pracovných životov a životov našich klientov a všetkých tých, s ktorými plánujeme spoluprácu. Všetkým patrí naše poďakovanie, pretože našim klientom vytvárajú pocit užitočnosti a zvyšujú tak kvalitu ich života. Deti zo ZŠ A. Kubinu a deti z CDR nám tu priniesli neskutočnú energiu a spolu s Hudba z Marsu a mužským spevokolom Bradlan sme si včerajší deň užili ❤️Samozrejme ďakujeme spoločnosti www.calos.sk, ktorí nám skvelo nazvučili hudobné vystúpenia. Ďakujeme našim partnerom PENAM, HARTMANN GROUP, Gašparík – mäso s dobrým menom, Metro Cash &Carry, Lekáreň Lukapharm, Lekáreň Meda, Ovocie – Zelenina – Ľubica Križanová

  

 

24.05.2022

Oznamujeme, že zajtra, 25.5.2022 sa uskutoční Deň otvorených dverí pre partnerov ZpS. Z dôvodu konania akcie sa na celý deň rušia návštevy rodinných príslušníkov vo všetkých priestoroch zariadenia. Návštevy sa obnovujú 26.05.2022 v nezmenenom čase a to 14:00-18:00.
Pripomíname, že vychádzky klientov mimo zariadenia sú zajtra naďalej zachované od 13-tej do 18-tej hodiny.

 

19.05.2022

Oznamujeme verejnosti, že od 19.05.2021 Zariadenie pre seniorov v Trnave ukončuje karanténu, s nasledujúcimi pravidlami:
 
– Návštevy rodinných príslušníkov a známych v zariadení sú možné denne, v čase 14:00-18:00.
– Návštevy na vrátnici vypisujú čestné prehlásenie o zdravotnom stave, je im zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky.
– Klienti môžu ísť mimo areál zariadenia denne, v čase 13:00-18:00.
– Neočkované návštevy sa preukazujú negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín, prípadne dokladom o plnom zaočkovaní/prekonaní COVID-19 (do 180 dní).
Ďakujeme za trpezlivosť.

 

17.05.2022

Pozývame nádejných pilotných záujemcov na zoznámenie sa s rikšou, 19.05.2022 o 17:00-18:00.                        https://fb.me/e/2tgf3SoXL

 

06.05.2022

https://www.trnava.sk/sk/aktualita/na-bicykli-v-kazdom-veku-hladame-dobrovolnikov-na-cyklojazdy-so-seniormi-na-riksi 

Pre projekt Na bicykli v každom veku, hľadáme dobrovoľníkov. Ďakujeme Mestu Trnava za zverejnenie skvelého článku, aj za podrobnejšie požiadavky na dobrovoľníkov, ktorí by sa do projektu chceli zapojiť. Tešíme sa na všetkých a tešia sa najmä klienti, na spríjemnenie nadchádzajúcich teplých dní.

 

05.05.2022

Z celého srdca ďakujeme dobrej duši, Lucii Sivcakovej, ktorá dnes do zariadenia pre našich klientov darovala tieto kvietky ❤️ Veľmi pekne ďakujeme, že na nás myslíte. Aj takto môže vyzerať Máj, lásky čas 💐

 

29.04.2022

Oznam                                                                                                                                                               Oznamujeme verejnosti, že vzhľadom k zistenej pozitivite na Covid-19, od dnešného dňa, 29.04.2022, je zariadenie uzavreté. Z tohto dôvodu prijímame nasledovné opatrenia:

– zákaz návštev verejnosti vo všetkých priestoroch ZpS
– klienti rovnako nemajú možnosť opustiť zariadenie, rušia sa poobedné vychádzky
– zariadenie je rozdelené na dve zóny: červenú (kde sa nachádzajú pozitívni prijímatelia soc. služby) a zelenú (kde sú prijímatelia momentálne negatívni).
– prijímatelia v červenej zóne podstupujú karanténu, stravujú sa na izbe, neopúšťajú izby
– prijímatelia v zelenej zóne majú možnosť pohybu po areáli ZpS, s výnimkou červenej zóny. Ani v zelenej zóne nie sú momentálne povolené návštevy a vychádzky prijímateľov
– nákupy, potraviny a ďalšie potreby, možno klientom z oboch zón, nosiť na vrátnicu v čase 14:00-18:00.
Ďalšie informácie o prebiehajúcej karanténe a pozitivite na COVID-19, budú priebežne zverejňované na Facebooku, webovej stránke a pri hlavnom vstupe do ZpS. V prípade ďalších otázok prosím kontaktujte personál ZpS:
– hlavná sestra zdravotníckeho úseku: 033/ 32 36 714
– sociálni pracovníci: 033/ 32 36 712; 033/ 32 36 727
033/ 32 36 716
Ďakujeme za porozumenie.

 

08.04.2022

Oficiálne máme označené autá, ktorými prevážame klientov na potrebné miesta. Už budete vedieť, že ideme my 🙂

 

30.03.2022

Gratulujeme našej klientke, pani Serafínke, ktorá 30.04.2022 oslávila životné jubileum, 80 rokov. Srdečne blahoželáme, prajeme pevné zdravie, úsmev na tvári a vždy chuť si zanôtiť, čo jej prináša radosť do života.

 

 

30.03.2022

Oznam
Klienti majú možnosť opustiť zariadenie v zmenenom čase, denne od13:00 do 20:00. Čas návštev v zariadení ostáva nezmenený (14:00-18:00), keďže sa do 14:00 vykonávajú toalety.
Ostatné nariadenia ostávajú nezmenené.
Ďakujeme za porozumenie.

 

14.03.2022

Oznamujeme,
že klienti majú možnosť opustiť zariadenie mimo jeho areál, už od 13:00. Čas návštev v zariadení ostáva nezmenený (14:00-18:00), keďže sa do 14:00 vykonávajú toalety.
Ostatné nariadenia ostávajú nezmenené.
Ďakujeme za porozumenie.

 

08.03.2022

Uvoľňovanie protiepidemických opatrení

 Vzhľadom na informovanie o pozitivite na koronavírus v ZpS, informujeme verejnosť o ďalšom postupe a opatreniach po vyhodnotení PCR testov. Zároveň dávame na vedomie, že sa aktuálne koronavírus v ZpS v Trnave ďalej nešíri.

Zariadenie od 09.03.2022 (streda), uvoľňuje protiepidemické opatrenia nasledovne:

 • Klienti majú možnosť opustiť zariadenie denne, v čase 1400-1800.
 • Rovnako návštevy v ZpS sú povolené od 1400-18
 • Návštevy v zariadení už nemajú povinnosť sa vopred nahlasovať.
 • Plne očkované návštevy a prekonaní do 180 dní sa nemusia testovať anitgénom ani PCR testom. Stačí sa preukázať plným očkovaním.
 • Neočkované návštevy a návštevy po prekonaní COVID-19 viac ako 180 dní, majú stále povinnosť preukazovať sa negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín, prípadne PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Ostatné úkony na vrátnici ostávajú v platnosti.
 • Nosenie ochranných pomôcok počas celej návštevy je nevyhnutné.
 • Pobyt klientov v domácom prostredí nie je časovo ani podmienkami obmedzený.

Časové rozpätie návštev na izbách ako aj mimo zariadenia, prosím, prispôsobte zdravotnému stavu klienta a poveternostným podmienkam.

Prosíme rodinných príslušníkov a verejnosť o dodržiavanie pravidiel, ktoré sú stanovené a o zváženie svojho konania, nakoľko ich rozhodnutie môže ovplyvniť zdravotný stav iných prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia.

 

04.03.2022

Oznamujeme verejnosti, že vzhľadom k vyskytujúcej sa pozitivite v ZpS, sa do prestestovania PCR testami rušia všetky návštevy v interiéri ZpS. Rodinných príslušníkov je možné navštíviť pri bránke ZpS, so správne nasadenými ochrannými pomôckami. Obmedzenie pohybu klientov mimo ZpS je stále v platnosti. Takisto stále platí možnosť nosenia stravy, oblečenia, hygieny, či iných vecí.
Ďakujeme za porozumenie.

 

11.02.2022

Od 11.02.2022 nás nájdete aj na Instagrame, pod menom: zpsvtrnave.

 

10.02.2022

Príkaz riaditeľky č.1/2022Stanovenie priemerných ekonomicky oprávnených nákladov Zariadenia pre seniorov v Trnave

Stanovenie priemerných ekonomicky oprávnených nákladov

 

31.01.2022

Zmena v protiepidemických opatreniach platné pre ZpS v Trnave, od 31.01.2022

Od pondelka, 31.01.2022 sa menia oparenia nasledovne:

 • Návštevy prijímateľov je možné uskutočniť po vopred dohodnutom stretnutí so sociálnymi pracovníkmi, na tel. č.: 033/ 32 36 712; 033/32 36 727, denne, v čase: 1400-1800 . V nepriaznivom počasí návštevy vo vonkajších priestoroch nebudú umožnené.
 • Návštevy sa uskutočňujú len vo vonkajších priestoroch alebo v spoločenskej miestnosti, na max. 1 hodinu, v počte 1 návštevník.
 • V odôvodnených prípadoch možno navštíviť prijímateľa aj na izbe, kedy návšteva musí mať oblečený jednorazový ochranný plášť, rukavice, respirátor. Ochranné pomôcky si návšteva zabezpečuje sama.
 • Ochranné pomôcky je nevyhnutné mať počas celej návštevy správne nasadené, inak bude návšteva ihneď ukončená.
 • Pred návštevou sa návštevníci preukazujú negatívnym Ag testom, nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom, nie starším ako 72 hodín.
 • Pred vstupom alebo kontaktom s prijímateľom sa každý návštevník podrobuje preukázaním negatívneho Ag (nie starším ako 48 hodín) alebo PCR testu (nie starším ako 72 hodín), dezinfekcii rúk a vyplneniu čestného prehlásenia.
 • Zákaz návštev stále platí u osôb s príznakmi akútneho respiračného ochorenia.
 • Prijímatelia sociálnych služieb môžu opustiť zariadenie na dobu min. 48 hodín, po príchode do ZpS budú otestovaní.
 • Prijímateľ je povinný sa po príchode do ZpS podriadiť preventívnej karanténe:
  • očkovaný alebo prekonaný: 3 dni;
  • neočkovaný: 5 dní.
 • Po skončení karantény bude prijímateľ opäť otestovaný.
 • Každý prijímateľ sociálnej služby po návrate do zariadenia vyplní Čestné vyhlásenie prijímateľa sociálnej služby o zdravotnom stave PSS a osôb, s ktorými je v styku.
 • Od pondelka, 31.01. je možné nosiť do ZpS aj domácu stravu, takisto v čase návštevných hodín. Prosím, zhodnoťte zdravotný stav Vašich blízkych po prekonaní črevnej virózy a prispôsobte tomu aj množstvo prinesenej stravy.

Ďakujeme za trpezlivosť a spoluprácu.

 

21.01.2022

Oznam

Vzhľadom na rozširujúci sa Omikron variant COVID-19, vedenie zariadenia pripomína platnosť opatrení, ktoré sa riadia zásadami protiepidemických prístupov a bezpečnosti prijímateľov sociálnych služieb.

https://www.employment.gov.sk/files/sk/uvodna-stranka/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/socialne-sluzby/kopia-covid-automat-vseobecny_16-12-2021-final-3.pdf

Stále v aktuálnej platnosti:

 • prijímatelia sociálnych služieb môžu opustiť zariadenie len v prípade nevyhnutných lekárskych vyšetrení a život ohrozujúcich situácií
 • návštevy v ZpS sú povolené len v rovnako nevyhnutných prípadoch, po vopred dohodnutých podmienkach so sociálnymi pracovníkmi
 • prosíme o nosenie striedmych nákupov, stále platí pravidlo len kúpených, zabalených potravín v originálom balení. Domáca strava, aj z dôvodu stále prebiehajúcej črevnej virózy, nebude prijímaná. Samozrejme, prijímame aj oblečenie, či kozmetiku, či iné hygienické potreby a lieky

Taktiež pripomíname, že s prijímateľmi sociálnych služieb je možné sa skontaktovať či už prostredníctvom telefónnych alebo videohovorov, po telefonickej dohode so sociálnymi pracovníkmi: 033/ 32 36 712; 033/ 32 36 727.

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.

 

12.01.2022

“Láskavosť cez sladkosť” je úžasný projekt, ktorého úmyslom je vyslovenie vďaky a podpory všetkým zdravotníkom, pracujúcim v plnom nasadení v pandemických časoch, prostredníctvom napečenia sladkých dobrôt. Dnes nám ich prišli odovzdať kočky, ktoré pre našich zamestnancov napiekli neskutočné dobroty. Z celého ❤ Vám ďakujeme a vážime si, že na nás myslite.

 

 

28.12.2021

Ďakujeme všetkým, známym aj neznámym, ktorí sa zapojili do vianočných projektov Vianočný zázrak a Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Prostredníctvom týchto projektov sme potešili všetkých našich klientov, každý dostal bohatý balíček, niektorí aj viac. Nik teda nezostal bez symbolického darčeka a aspoň týmto spôsobom sme im uchovali tradičný zvyk Vianoc. Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme.

 

20.12.2021

Do nášho zariadenia dnes zavítali balíčky z projektu “List Ježiskovi”, v ktorom boli zapojení zamestnanci MSU Trnava a takto žasne ho poňali, aj v týchto ťažkých časoch.
Vianoce sú predsa o pozornosti, spolupatričnosti a vzájomnej ľudskej láske k tomu druhému.
Ďakujeme, že ste Vianociam tento význam dali aj tento rok ❤

 

17.12.2021

Na základe vyhlásenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v súlade s Nariadením vlády č. 735/ 2021  zo dňa 16. 12. 2021 si Vám dovoľujeme oznámiť nasledovné pravidlá v Zariadení pre seniorov v Trnave Terézie Vansovej 5, 917 01 Trnava.

Oznamujeme rodinným príslušníkom a verejnosti, že vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorá je na Slovensku, si dovoľujeme upraviť pravidlá pre prijímateľov sociálnych služieb v našom zariadení, so súhlasom riaditeľky ZPS Trnava a so súhlasom Mesta Trnava, ako zriaďovateľa zariadenia, nasledovne:

Pri opustení zariadenia počas vianočných sviatkov prijímateľ:

 • Môže opustiť zariadenie sociálnych služieb na minimálne stanovený čas – po dobu 72 hodín a to od dátumu 12. 2021 do 09. 01. 2022, za podmienky plného očkovania prijímateľa.
 • Prijímateľ sociálnych služieb, pred návratom do Zariadenia pre seniorov na adrese Terézie Vansovej 5, 917 01 Trnava, je povinný prísť s negatívnym potvrdením výsledku PCR testu, nie starším ako 48 hodín.
 • Po príchode do zariadenia sociálnych služieb je potrebná izolácia prijímateľa sociálnych služieb po dobu 3 dní od príchodu do zariadenia.
 • Každý prijímateľ sociálnej služby po návrate do zariadenia vyplní Čestné prehlásenie prijímateľa sociálnych služieb o zdravotnom stave.
 • Príjem balíčkov pre prijímateľov sociálnej služby je povolený, priniesť môžu:
  • potraviny: podmienkou je však produkt zabalený, bez poškodenia, zakúpený v obchode,
  • kozmetické a hygienické potreby, oblečenie prípadne ďalšie veci podľa potreby.
 • Balíčky, ktoré rodinní príslušníci a verejnosť prinesú, budú po odovzdaní informátorovi vydezinfikované a následne odovzdané danému prijímateľovi.
 • Balíčky je možné priniesť v čase od 1500  do 2000
 • Zákaz návštev v Zariadení pre seniorov stále platí.

Prosíme rodinných príslušníkov a verejnosť o dodržiavanie pravidiel, ktoré sú stanovené a o zváženie svojho konania, nakoľko ich rozhodnutie môže ovplyvniť zdravotný stav iných prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia.

 

08.12.2021

8.12. dorazili balíčky z projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Ďakujeme koordinátorke pre naše zaradenie, pani Martinke Krivošíkovej, ktorá nám balíčky zozbierala a odovzdala. Po preventívnej karanténe budeme balíčkami obdarovávať každého z klientov. Ešte raz, ďakujeme.

 

08.12.2021

Darčeky pre našich klientov dnes úspešne dorazili zo Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Osobne ich prišla odovzdať aj p. riaditeľka školy. V mene našich klientov ĎAKUJEME ❤

 

02.12.2021

1.12. sa v zariadení očkovalo 3. dávkou vakcíny proti koronavírusu. Pani riaditeľka išla príkladom a dala sa zaočkovať ako prvá. Počas celej doby podporovala zamestnancov ku kroku, ktorý je momentálne jediným riešením, ako sa pandémie zbaviť, ochrániť seba a hlavne, našich klientov, rizikovú skupinu populácie. Veľmi nás teší fakt, že aj niektorí klienti zmenili názor a dali sa zaočkovať tiež.
Ďakujeme všetkým zamestnancom za ich prístup a porozumenie, že očkovanie nie je len ich osobnou ale aj profesionálnou zodpovednosťou.
 

 

25.11.2021

Vedenie zariadenia pre seniorov v Trnave, počas celoslovenského lockdownu, upravuje protipandemické opatrenia nasledovne:

 • Návštevy verejnosti sú v zariadení zakázané.
 • Mobilní klienti majú možnosť stretnutia s návštevou pri bránke zariadenia, je však nevyhnutné dodržiavať 2m odstup a mať po celú dobu kontaktu správne nasadený respirátor.
 • Komunikáciu s rodinou je možné uskutočniť prostredníctvom telefonického alebo videohovoru, na základe vopred dohodnutého termínu so sociálnymi pracovníkmi (033/ 32 36 712, 033/32 36 727).
 • Prijímatelia sociálnych služieb majú zákaz vychádzania mimo areálu zariadenia (len v situáciách ohrozujúcich zdravie a život prijímateľov).
 • Prosíme rodinných príslušníkov, aby nákupy prinášali v čase medzi 1500-1700. Nákupy sa odovzdávajú len pracovníkom vrátnice, ktorí následne nákupy odnášajú prijímateľom.
 • Nákupy noste len v primeranom množstve (nie veľké a ťažké balenia. 

Príkazný list, č. 1 2021

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.

 

01.11.2021

Vedenie Zariadenia pre seniorov v Trnave, vzhľadom na zhoršenie pandemickej situácie v našom kraji, informuje verejnosť o zmenách v súvislosti s návštevnými hodinami, v platnosti od 01.11.2021. Nové pravidlá sú v súlade s COVID automatom pre ZSS:

kopia-kopia-covid-automat-vseobecny_13-09-2021 (5) (1)

 • Návštevné hodiny pre verejnosť sa upravujú na čas medzi 15:00-17:00.
 • Návštevné hodiny sú obmedzené dokopy na 20 minút vo všetkých priestoroch zariadenia. Tento čas nie je možné kumulovať.
 • Všetky návštevy sú povinné sa preukázať negatívnym antigénovým testom (nie starším ako 48 hodín) alebo negatívnym PCR testom (nie starším ako 72 hodín).
 • Návštevy sú povolené len 1 osobe vo všetkých priestoroch ZpS.
 • Vzhľadom na vysoký výskyt COVID-19 u detí, nie je ich návšteva v zariadení možná.
 • Pri vstupe do zariadenia bude návšteve zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky a vyplnené potrebné formuláre. Návštevy sú povolené iba s použitím ochranných pomôcok a to vo všetkých priestoroch zaradenia (interiér aj exteriér).
 • V súčasnosti nie je možný pobyt klientov u svojich príbuzných.
 • Pohyb klientov mimo zariadenia nie je možný. Uskutočňujú sa len nevyhnutné lekárske vyšetrenia.
 • Nákupy klientom prosím, noste v čase od 14:00 do 18:00.

Žiadame všetkých klientov, zamestnancov a návštevy o dôsledné dodržiavanie protipandemických opatrení a nosení ochranných pomôcok. Chránime tak seba aj ostatných.

 

13.10.2021

Vedenie Zariadenia pre seniorov v Trnave, vzhľadom na zhoršenie pandemickej situácie v našom kraji, informuje verejnosť o zmenách v súvislosti s návštevnými hodinami, v platnosti od 13.10.2021. Nové pravidlá sú v súlade s COVID automatom pre ZSS, ktorý je verejne dostupný na stránke: https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/rodina-socialna-pomoc/socialne-sluzby/covid/2.pdf

 • Návštevné hodiny ostávajú nezmenené a to v čase medzi 14:00-18:00.
 • Návštevné hodiny vo vnútorných priestoroch sú obmedzené na 20 minút. Návštevám však odporúčame uskutočňovať návštevy vo vonkajších priestoroch. Ich dĺžku prosím prispôsobte počasiu a vonkajšej teplote.
 • Nezaočkované osoby sa preukazujú negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín. Zaočkované osoby sa preukazujú očkovacím preukazom, ktorý potvrdzuje plné zaočkovanie. Osoby po prekonaní COVID-19 do 180 dní sa preukazujú potvrdením o prekonaní ochorenia.
 • Vzhľadom na vysoký výskyt COVID-19 u detí, nie je ich návšteva v zariadení možná.
 • Pri vstupe do zariadenia bude návšteve zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky a vyplnené potrebné formuláre. Návštevy sú povolené iba s použitím ochranných pomôcok.
 • Pohyb mimo areálu zariadenia je klientom obmedzený na nevyhnutné vybavenie úradných záležitostí a lekárskych vyšetrení.
 • Príbuzní klientov si ich môžu naďalej vziať domov na niekoľko dní (dovolenka), je však nutné, aby sa všetci klienti pri príchode do zariadenia preukázali negatívnym PCR testom. Testovanie klienta zabezpečuje rodina.
 • Nákupy klientov prosím, noste v čase návštevných hodín od 14:00 do 18:00.

Ďakujeme za dodržiavanie opatrení, vďaka ktorým chránite seba a svojich najbližších.

 

19.08.2021

Od 19.08.2021 bude zariadenie otvorené v pôvodnom obmedzenom režime, s niekoľkými zmenami (dĺžka platnosti testov návštev, návrat z domácností). Nižšie uvádzame podmienky vstupu do priestorov zariadenia:

 • Návštevy sa uskutočňujú denne v čase 14:00-18:00.
 • Pri vstupe do zariadenia je stále povinné zmeranie teploty, dezinfekcia rúk, použitie ochranných pomôcok (rúško, respirátor, príp. rukavice), zapísanie sa do návštevnej knihy na vrátnici a preukázanie sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom.
 • Každý, či už zaočkovaný alebo nezaočkovaný návštevník, vstupujúci do zariadenia alebo uskutočňujúci návštevu vo vonkajších priestoroch zariadenia, je povinný preukázať sa negatívnym antigénovým (nie starším ako 48 hodín) alebo PCR testom (nie starším ako 72 hodín). Keďže aj zaočkovaná osoba môže byť nositeľom vírusu COVID-19 a je možné sa nakaziť aj napriek plnej zaočkovanosti, prosíme o dodržiavanie tohto nariadenia, vstupom do zariadenia vzniká pravdepodobnosť ohrozenia najrizikovejšej skupiny našej populácie.
 • Všetky návštevy, v ktoromkoľvek priestore zariadenia sú pevne stanovené na 1 hodinu. Čas sa nekumuluje prechodom z vnútra do vonkajších priestorov.
 • Počet osôb vo vnútorných priestoroch je stanovený na 1 osobu, vonkajšie návštevy v max. počte 5 osôb.
 • Klienti majú možnosť opustiť zariadenie denne, od 13:00 do 18:00.
 • Klienti môžu stráviť návštevy u rodinných príslušníkov aj na dlhšiu dobu (viac ako 1 deň), je však nutné pri návrate uskutočniť u nezaočkovaného klienta PCR test, u zaočkovaného klienta postačuje antigénový test.

Uvedomujeme si, že ide o obmedzujúce pravidlá, no vzhľadom k celosvetovému dianiu uskutočňujeme kroky, ktoré majú chrániť našich klientov a vašich rodinných príslušníkov. Veríme, že všetkým ide o snahu zachovať ich zdravie v čo najlepšej kondícii. Prosíme preto o zodpovedné správanie sa počas návštev v domácom prostredí, či na vychádzkach s klientmi. Ide o zachovanie zdravia nielen Vášho rodinného príslušníka ale aj o zdravie všetkých klientov žijúcich v zariadení.

 

11.08.2021

Z dôvodu zhoršenej pandemickej situácie pristúpilo zariadenie k dočasným preventívnym opatreniam. ZpS v Trnave bude pre príbuzných a verejnosť uzatvorené od 11.8.2021 do 23.8.2021.
Návštevy rodinných príslušníkov s klientmi budú prebiehať v obmedzenom režime pri bránke zariadenia o14:00-18:00, s dodržiavaním bezpečného 2 m odstupu a prekrytými dýchacími cestami.
Ďakujeme za pochopenie.

 

05.08.2021

Usmernenie
Vzhľadom na opäť sa zhoršujúcu pandemickú situáciu pripomíname a aktualizujeme zmeny v rámci návštevných hodín:
– Osoby vstupujúce do zariadenia sa preukazujú antigénovým testom, nie starším ako 7 dní, prípadne plným zaočkovaním. Osoby, ktoré uskutočňujú návštevy vonku sú takisto povinné sa preukázať testom alebo plným očkovaním. Osobám, ktoré nemajú ani jednu z možností, nebude kontakt s klientom umožnený ani vo vonkajších priestoroch.
– Otestované, prípadne zaočkované musia byť aj detské návštevy.
– Návštevy vo vonkajších aj vnútorných priestoroch sú obmedzené celkovo na 1 hodinu. Prosím dodržujte vyhradený čas, prejde sa tak zbytočným nedorozumeniam a problémom.
– Rúška, prípadne ďalšie ochranné pomôcky, je potrebné nosiť aj vo vonkajších priestoroch zariadenia.
– Do vnútorných priestorov je možné vstúpiť len jednej osobe, vo vonkajších priestoroch prosíme o návštevy v počte max. 5 osôb.
– V platnosti je stále potreba vyplnenia kontaktného formulára na vrátnici, zmeranie telesnej teploty a dezinfekcia rúk pri vstupe do zariadenia.
Ďakujeme za porozumenie aj trpezlivosť v tejto neľahkej situácii.

 

23.07.2021

K našim seniorom hľadáme zdravotné sestry a zdravotných asistentov. V prípade záujmu prosím kontaktujte
personalistku Mgr. Annu Hudekovú: 033/32 36 715, anna.hudekova@dd.trnava.sk, alebo
hlavnú sestru zdravotníckeho úseku Mgr. Janu Lužákovú: 033/32 32 714, jana.luzakova@dd.trnava.sk.
Ďakujeme.
 
 

19.07.2021

Oznámenie

Aktualizácia opatrení

Oznamujeme Vám že od 19.7.2021 sú povolené návštevy v Zariadení pre seniorov v Trnave, T. Vansovej 5, Trnava za týchto podmienok:

Každý návštevník má povinnosť podpísať: Dennú evidenciu návštev, ktorej súčasťou je aj Čestné prehlásenie o zdravotnom stave návštevníka a jeho cestovateľskej anamnéze,  Potvrdenie o zaočkovaní, prípadne test nie starší ako 7 dní (táto podmienka sa týka aj maloletých osôb). Uvedené opatrenia sú zavedené z dôvodu výskytu mutácie COVID-19.

Návšteva je povinná si vydezinfikovať ruky a počas celej doby návštevy mať prekryté horné dýchacie cesty, aj vo vonkajších priestor ZpS (rúškom alebo respirátorom).

V prípade zvýšenej teploty, alebo príznakov respiračného ochorenia (zvýšená teplota – nad 37,2 °C, kašeľ, sekrécia z nosa), návštevníkovi nebude umožnený vstup do zariadenia.

Ak sa u návštevníka kedykoľvek po dobu 14. dní po ukončenej návšteve objavia príznaky nákazy ochorením COVID –19, bezodkladne o tom informuje poskytovateľa sociálnej služby.

Návštevy zariadenia sú povinné rešpektovať pokyny odborných zamestnancov zariadení a nariadené protiepidemiologické opatrenia.  V prípade nedodržania týchto predpisov bude návšteva ukončená.

V rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne 1 osoby u klienta v interiéri zariadenia. Výnimky je možné pripustiť z dôvodov hodných zreteľa, napr. v prípade, ak navštevujúci potrebuje podporu a sprievod alebo pri paliatívnom sprevádzaní v terminálnom štádiu ochorenia.

 Návštevy klientov môžu byť realizované v štandardných hodinách, ktoré sú uvedené na stránke ZpS, realizované vo vyhradených priestoroch, v prípade imobilných a čiastočne imobilných klientov na izbe, v prípade mobilných klientov sú preferovaním návštevy v areáli ZpS. Pre návštevy v areáli platia taktiež vyššie uvedené podmienky okrem počtu osôb. Žiadame však o zohľadnenie počtu osôb k zdravotnému stavu navštevovaných.        

Ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie uvedených požiadaviek.

 

6.7.2021

Vzhľadom na časté dotazy návštev v ZpS informujeme:
– Návštevy vo vnútorných aj vonkajších priestoroch zariadenia sú v čase od 14-tej, do 18-tej hodiny.
– Návšteva je zatiaľ povolená na izbe klienta iba jednej osobe. Vo vonkajších priestoroch je možné navštíviť klienta aj viacerým osobám.
– Na vrátnici je návštevník povinný preukázať sa negatívnym AG testom nie starším ako 7 dní, príp. plným očkovaním, bude mu zmeraná teplota a počas návštevy sa musí chrániť predpísanými ochrannými pomôckami, ako sú rúško, rukavice.
– V prípade vhodného počasia odporúčame mobilným klientom absolvovať návštevu vo vonkajších priestoroch zariadenia. Aj vo vonkajších priestoroch je nutné nosiť ochranné pomôcky (rúško, respirátor).
V blízkosti Zariadenia pre seniorov sa vykonáva antigénové testovanie COVID-19
Ulica Kalinčiakova 3357/27, 91701 Trnava
Oznámenie z odberného miesta:

Naďalej testujeme Antigénovými testami v Odbernom mieste! Certifikáty aj v angličtine a nemčine. Cena 20 eur.
Možnosť PCR testov – výter z nosohltanu a neinvazívne testy zo slín alebo kloktaním. Cena od 60 eur.
Máte protilátky po očkovaní alebo po prekonanom COVIDE ? Testy na protilátky vykonávame v ambulancii od 18 eur.
Objednávky cez náš mail ambulancia.medisil@gmail.com
alebo kontaktný mobil 0949 732 287.
Otváracie hodiny:
pondelok-piatok : 8,00-15,00
sobota, nedeľa, sviatok : 8,00-13,00.

Medirex, Trnava2, Rybníková 5, parkovisko pri Relaxe
Na uvedenom mobilnom odberovom mieste testujeme len PCR testami /len pre objednaných klientov/.

Aktuálne odberové miesta na testovanie nájdete aj na stránke ministerstva zdravotníctva.

https://www.health.gov.sk/Clanok?Moznosti-komercneho-antigenoveho-testovania

 

Srdečne Vás pozývame na akciu spojenú s Dňom zdravia, ktorá sa uskutoční v priestoroch zariadenia 2.7.2021. Program bude pestrý, okrem hudobného vystúpenia budeme klientom a ich rodinám prezentovať zdravšie možnosti stravovania a taktiež bude spustený projekt: Rikshow must go von. Veríme, že príjemná atmosféra vystrieda ťaživé obdobie spojené s koronavírusom a aspoň na chvíľku si užijeme príjemné letné obdobie s trochou kultúry.

Pozvánka

______________________________________________________________

Vedenie Zariadenia pre seniorov oznamuje, že po zmiernení pandemických opatrení a zlepšení celkovej situácie v spojení s COVID-19, prijímame do zariadenia nových klientov. Pre bližšie informácie o celkovom postupe prijímania prosím kontaktujte Mestský úrad v Trnave, sociálny odbor, starostlivosť o seniorov:

Mgr. Ivana Sláviková tel: 033/32 36 167 email: ivana.slavikova@trnava.skušia návštevy Plánované návštevy klientov mimo zariadenia sa rovnako do odvolania odkladajú. Pre bližšie informácie prosím kontaktujte sociálny úsek: 

033/32 36 712, 033/32 36 720, 033/ 32 36 727, 033/32 36 716.

 

07.11.2022

Vzhľadom na zvýšený výskyt vírusových ochorení žiadame verejnosť a rodinných príslušníkov klientov ZpS, aby v prípade, ak vykazujú príznaky prechladnutia, nevstupovali do budovy zariadenia a prehodnotili svoju návštevu, nakoľko chceme chrániť najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. Za pochopenie ďakujeme 🙏

 

17.10.2022

V zmysle VZN č. 584 mesta Trnava a príkazného listu č. 5/2022 riaditeľky ZpS, sa od 01.11.2022 zvyšuje stravná jednotka o 0,30 €/ 1deň.
Racionálna strava:
– 30 dní: stravovanie: 117,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 512,00 €
– 31 dní: stravovanie: 120,90 €, ubytovanie: 395,00 € = 515,90 €
Diabetická strava:
– 30 dní: stravovanie: 144,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 539,00 €
– 31 dní: stravovanie: 148,80 €, ubytovanie: 395,00 € = 543,80 €
Čaj:
– 30 dní: stravovanie: 9,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 404,00 €
– 31 dní: stravovanie: 9,30 €, ubytovanie: 395,00 € = 404,30 €
Prosíme rodinných príslušníkov, ktorí platia úhradu prevodným príkazom o zmenu platby.
 
ĎAKUJEME.

 

28.09.2022

Oznamujeme verejnosti, že v piatok, 30.09.2022, nebudú sociálni pracovníci prítomní v ZpS, z dôvodu konania celodenného výletu s našimi klientmi. Za pochopenie ďakujeme.

 

27.09.2022

Vážení rodinní príslušníci, vzhľadom k zisťovaniu spokojnosti rodinných príslušníkov s poskytovanými sociálnymi službami v našom zariadení, Vám ponúkame možnosť vyjadriť svoje názory a skúsenosti. Dotazník je dostupný aj na vrátnici ZpS. Pripomíname, že je anonymný a slúži na skvalitnenie poskytovaných sociálnych služieb.

https://www.survio.com/survey/d/G9O9J0K4G1X5Q0B1O

 

21.09.2022

V zariadení vytvárame novú knižnicu, do ktorej hľadáme pre klientov knihy s ich obľúbenými žánrami. Preto, ak sa Vám povaľujú knihy v zachovalom stave, ktoré už pre Vás nie sú atraktívne, budeme radi, ak nám ich prinesiete, resp. pošlete na adresu ZpS. Uvítame hlavne žánre: romány, romantické poviedky, historické romány/poviedky, detektívky, prípadne cestopisy a dobrodružnú literatúru. V mene klientov ďakujeme.

Zariadenie pre seniorov v Trnave
Terézie Vansovej 5
917 01 Trnava
pozn. knihy do knižnice

 

05.09.2022

Všetkých Vás pozývame na prvý ročník Jarmoku v ZpS. Spolu s klientmi sme si pre Vás pripravili výrobky, ktoré na tradičnom jarmoku nesmú chýbať, a rovnako, nesmie chýbať aj chutná cigánska a sprievodný program. Na všetkých sa tešíme.

 

17.08.2022

Niečo zo série “Novinky”… Tento mesiac sme začali využívať stropné zdviháky Human Care, ktoré nám slúžia na jednoduchšie zdvíhanie imobilného klienta a na dôstojnú a bezpečnú manipuláciu s klientom.
A sociálny úsek sa popasoval s výzvou “hand made”, z ktorej vzišiel úspech pri výrobe našich včelobalov. Tie slúžia ako náhrada potravinovej fólie a plastových vrecúšok. Sú vyrobené z kvalitných surovín a potraviny vďaka nim vydržia dlhšie čerstvé. Tak si držme palce 💪
 

 

11.08.2022

Všetkým našim zamestnancom, na každom jednom úseku, sme zorganizovali dnešný deň ako poďakovanie za úžasnú, častokrát náročnú prácu, ktorú vykonávajú od srdca a s láskou. Inak to v pomáhajúcich profesiách ani nejde. Užiť si ho mohli so svojimi blízkymi, lebo vtedy je každý najspokojnejší 💛 tak zase na budúce🙂
  

 

02.08.2022

Vitajte u nás v zariadení. 

https://tourmkr.com/F1DTjkOdh4/38179311p&197.17h&87.37t

 

28.07.2022

Milí zamestnanci Zariadenia pre seniorov v Trnave, veľmi radi by sme Vás a Vašich rodinných príslušníkov pozvali na Gril párty, ktorá sa uskutoční 11.08.2022 vo vonkajších priestorov ZpS, v čase od 14:00 do 18:00. Pripravujeme pestrý program, počas ktorého sa zabavíme a dúfame, že aj lepšie spoznáme, porozprávame. Vaši rodinní príslušníci spoznajú kde a s kým pracujete. Na všetkých sa tešíme a sľubujeme príjemne strávené popoludnie.

 

11.07.2022

Milí rodinní príslušníci, všetkých Vás pozývame na Garden párty, ktorá sa uskutoční vo štvrtok, 21.7.2022, v priestoroch ZpS, v čase od 13:00 do 16:00. Spoločné chvíle si spestríme varením gulášu a ďalšími zaujímavými aktivitami. Na všetkých sa veľmi tešíme.

 

04.07.2022

Krásneho veku sa 3.7. dožila naša klientka, pani Helenka. Keďže je vo veku 98 rokov najstaršou klientkou v zariadení, boli sme jej zapriať veľa pokojných dní, silné zdravie a lásku nielen od najbližších. Srdečne gratulujeme.

 

21.06.2022

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 401 Mesta Trnava sa na základe výpočtu ekonomických oprávnených nákladov za rok 2021, od 01.07.2022 zvyšuje úhrada za sociálnu službu poskytovanú v Zariadení pre seniorov v Trnave o 5 eur mesačne.

Od 1.7.2022 sa taktiež zvyšuje suma životného minima pre plnoletú fyzickú osobu na 234,42 Eur. Po zaplatení úhrady musí prijímateľovi sociálnej služby zostať mesačne z jeho príjmu najmenej 25 % sumy životného minima, t. j. 58,60 eur.

Mesačná platba pri racionálnej a šetriacej strave:

 • 28 dní: 495,80 €
 • 29 dní: 499,40 €
 • 30 dní: 503,00 € 
 • 31 dní: 506,60 €

Mesačná platba pri diabetickej strave:

 • 28 dní: 521,00 €
 • 29 dní: 525,50 €
 • 30 dní: 530,00 €
 • 31 dní: 534,50 €

 

02.06.2022

Oznamujeme verejnosti, že od 06.06.2022, sa ruší povinnosť preukazovania sa platným COVID pasom alebo negatívnym Antigénovým testom, pri vstupe do ZpS.

 

31.05.2022

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením mesta Trnava č. 401/2012, v znení noviel VZN č. 584, platné od 01.06.2022, sa mení úhrada za stravnú jednotku nasledovne:
– Racionálna, šetriaca-neslaná stravná jednotka sa zvyšuje na 3,60€/deň, t. j. zvýšenie o 0,30 €/deň. Zvýšenie prestavuje 9 €/30dní.
– Diabetická stravná jednotka sa zvyšuje na 4,50 €/deň, t. j. zvýšenie o 0,40 €/deň, čo predstavuje zvýšenie o 12 €/30dní.
V tejto súvislosti budú klientom v najbližších dňoch odovzdávané dodatky s uvedenými zmenami a novými platbami, platnými od 01.06.2022.

 

31.05.2022

Srdečne pozývame všetkých rodinných príslušníkov na školenie, zaoberajúce sa bezpečným riadením rikše, ktorú si môžete rovno vyskúšať. Po zaškolení si ju môžete zapožičiavať, vo vopred dohodnutom čase, na jazdu s klientom. Školenie sa uskutoční vo vonkajších priestoroch ZpS, v piatok, 03.06.2022, v čase od 15:00 do 17:00.

 

30.05.2022

Milí rodinní príslušníci, prosíme o dodržiavanie pravidiel v našom zariadení, ktoré sú vytvorené najmä pre ochranu klientov. Zamestnanci sú poverení kontrolou platného COVID pasu alebo Ag testu, na základe odporúčaní RÚVZ a MPSVaR:
– Usmernenia, ktoré vydáva Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky pre zariadenia sociálnych služieb a sú zverejnené na webovej stránke ministerstva, sú záväzné pre všetky ZSS a tieto sú povinné sa nimi riadiť v zmysle §6 písm. d) Nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 183/2021 Z. z. z 19. 5. 2021 na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou na zabezpečenie riešenia koronavírusu COVID-19.
– Všeobecne platí, že ak návšteva nemá potvrdenie o kompletnom zaočkovaní*, alebo o prekonaní ochorenia COVID-19 (nie starší ako 180 dní), je potrebné sa preukázať negatívnym testom pri vstupe do zariadenia.
• návšteva je povinná sa preukázať potvrdením o negatívnom výsledku COVID-19 testu (antigénový alebo PCR-test)
• potvrdenie nesmie byť staršie ako 48 hodín pri antigénovom teste, alebo 72 hodín pri PCR teste
• v prípade, ak sú vytvorené možnosti testovania v zariadení sociálnych služieb, je možné vykonať testovanie návštevy (AG testom) po dohode so štatutárom zariadenia priamo
v zariadení sociálnych služieb (ZSS).
Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

 

27.05.2022

Prosíme rodinných príslušníkov, ktorí prinášajú do ZpS pre klientov tašky, o ich riadne označenie menom klienta. Chceme tým zabrániť nedorozumeniam a prípadným problémom pri odovzdávaní.
Ďakujeme za porozumenie.

 

26.05.2022

Oznamujeme verejnosti, že od dnešného dňa, 26.05.2022, majú klienti možnosť opustiť zariadenie v zmenenom čase a to od 8:00 do 20:00. Čas návštev v areáli ZpS ostáva nezmenený: denne od 14:00 do 18:00.

 

25.05.2022

“Deň otvorených dverí” sa nám vydaril na 100 %. Účelom bolo stretnutie všetkých organizácií, inštitúcií, dobrovoľníkov, partnerov a všetkých, ktorí vstupujú do našich pracovných životov a životov našich klientov a všetkých tých, s ktorými plánujeme spoluprácu. Všetkým patrí naše poďakovanie, pretože našim klientom vytvárajú pocit užitočnosti a zvyšujú tak kvalitu ich života. Deti zo ZŠ A. Kubinu a deti z CDR nám tu priniesli neskutočnú energiu a spolu s Hudba z Marsu a mužským spevokolom Bradlan sme si včerajší deň užili ❤️Samozrejme ďakujeme spoločnosti www.calos.sk, ktorí nám skvelo nazvučili hudobné vystúpenia. Ďakujeme našim partnerom PENAM, HARTMANN GROUP, Gašparík – mäso s dobrým menom, Metro Cash &Carry, Lekáreň Lukapharm, Lekáreň Meda, Ovocie – Zelenina – Ľubica Križanová

  

 

24.05.2022

Oznamujeme, že zajtra, 25.5.2022 sa uskutoční Deň otvorených dverí pre partnerov ZpS. Z dôvodu konania akcie sa na celý deň rušia návštevy rodinných príslušníkov vo všetkých priestoroch zariadenia. Návštevy sa obnovujú 26.05.2022 v nezmenenom čase a to 14:00-18:00.
Pripomíname, že vychádzky klientov mimo zariadenia sú zajtra naďalej zachované od 13-tej do 18-tej hodiny.

 

19.05.2022

Oznamujeme verejnosti, že od 19.05.2021 Zariadenie pre seniorov v Trnave ukončuje karanténu, s nasledujúcimi pravidlami:
 
– Návštevy rodinných príslušníkov a známych v zariadení sú možné denne, v čase 14:00-18:00.
– Návštevy na vrátnici vypisujú čestné prehlásenie o zdravotnom stave, je im zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky.
– Klienti môžu ísť mimo areál zariadenia denne, v čase 13:00-18:00.
– Neočkované návštevy sa preukazujú negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín, prípadne dokladom o plnom zaočkovaní/prekonaní COVID-19 (do 180 dní).
Ďakujeme za trpezlivosť.

 

17.05.2022

Pozývame nádejných pilotných záujemcov na zoznámenie sa s rikšou, 19.05.2022 o 17:00-18:00.                        https://fb.me/e/2tgf3SoXL

 

06.05.2022

https://www.trnava.sk/sk/aktualita/na-bicykli-v-kazdom-veku-hladame-dobrovolnikov-na-cyklojazdy-so-seniormi-na-riksi 

Pre projekt Na bicykli v každom veku, hľadáme dobrovoľníkov. Ďakujeme Mestu Trnava za zverejnenie skvelého článku, aj za podrobnejšie požiadavky na dobrovoľníkov, ktorí by sa do projektu chceli zapojiť. Tešíme sa na všetkých a tešia sa najmä klienti, na spríjemnenie nadchádzajúcich teplých dní.

 

05.05.2022

Z celého srdca ďakujeme dobrej duši, Lucii Sivcakovej, ktorá dnes do zariadenia pre našich klientov darovala tieto kvietky ❤️ Veľmi pekne ďakujeme, že na nás myslíte. Aj takto môže vyzerať Máj, lásky čas 💐

 

29.04.2022

Oznam                                                                                                                                                               Oznamujeme verejnosti, že vzhľadom k zistenej pozitivite na Covid-19, od dnešného dňa, 29.04.2022, je zariadenie uzavreté. Z tohto dôvodu prijímame nasledovné opatrenia:

– zákaz návštev verejnosti vo všetkých priestoroch ZpS
– klienti rovnako nemajú možnosť opustiť zariadenie, rušia sa poobedné vychádzky
– zariadenie je rozdelené na dve zóny: červenú (kde sa nachádzajú pozitívni prijímatelia soc. služby) a zelenú (kde sú prijímatelia momentálne negatívni).
– prijímatelia v červenej zóne podstupujú karanténu, stravujú sa na izbe, neopúšťajú izby
– prijímatelia v zelenej zóne majú možnosť pohybu po areáli ZpS, s výnimkou červenej zóny. Ani v zelenej zóne nie sú momentálne povolené návštevy a vychádzky prijímateľov
– nákupy, potraviny a ďalšie potreby, možno klientom z oboch zón, nosiť na vrátnicu v čase 14:00-18:00.
Ďalšie informácie o prebiehajúcej karanténe a pozitivite na COVID-19, budú priebežne zverejňované na Facebooku, webovej stránke a pri hlavnom vstupe do ZpS. V prípade ďalších otázok prosím kontaktujte personál ZpS:
– hlavná sestra zdravotníckeho úseku: 033/ 32 36 714
– sociálni pracovníci: 033/ 32 36 712; 033/ 32 36 727
033/ 32 36 716
Ďakujeme za porozumenie.

 

08.04.2022

Oficiálne máme označené autá, ktorými prevážame klientov na potrebné miesta. Už budete vedieť, že ideme my 🙂

 

30.03.2022

Gratulujeme našej klientke, pani Serafínke, ktorá 30.04.2022 oslávila životné jubileum, 80 rokov. Srdečne blahoželáme, prajeme pevné zdravie, úsmev na tvári a vždy chuť si zanôtiť, čo jej prináša radosť do života.

 

 

30.03.2022

Oznam
Klienti majú možnosť opustiť zariadenie v zmenenom čase, denne od13:00 do 20:00. Čas návštev v zariadení ostáva nezmenený (14:00-18:00), keďže sa do 14:00 vykonávajú toalety.
Ostatné nariadenia ostávajú nezmenené.
Ďakujeme za porozumenie.

 

14.03.2022

Oznamujeme,
že klienti majú možnosť opustiť zariadenie mimo jeho areál, už od 13:00. Čas návštev v zariadení ostáva nezmenený (14:00-18:00), keďže sa do 14:00 vykonávajú toalety.
Ostatné nariadenia ostávajú nezmenené.
Ďakujeme za porozumenie.

 

08.03.2022

Uvoľňovanie protiepidemických opatrení

 Vzhľadom na informovanie o pozitivite na koronavírus v ZpS, informujeme verejnosť o ďalšom postupe a opatreniach po vyhodnotení PCR testov. Zároveň dávame na vedomie, že sa aktuálne koronavírus v ZpS v Trnave ďalej nešíri.

Zariadenie od 09.03.2022 (streda), uvoľňuje protiepidemické opatrenia nasledovne:

 • Klienti majú možnosť opustiť zariadenie denne, v čase 1400-1800.
 • Rovnako návštevy v ZpS sú povolené od 1400-18
 • Návštevy v zariadení už nemajú povinnosť sa vopred nahlasovať.
 • Plne očkované návštevy a prekonaní do 180 dní sa nemusia testovať anitgénom ani PCR testom. Stačí sa preukázať plným očkovaním.
 • Neočkované návštevy a návštevy po prekonaní COVID-19 viac ako 180 dní, majú stále povinnosť preukazovať sa negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín, prípadne PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Ostatné úkony na vrátnici ostávajú v platnosti.
 • Nosenie ochranných pomôcok počas celej návštevy je nevyhnutné.
 • Pobyt klientov v domácom prostredí nie je časovo ani podmienkami obmedzený.

Časové rozpätie návštev na izbách ako aj mimo zariadenia, prosím, prispôsobte zdravotnému stavu klienta a poveternostným podmienkam.

Prosíme rodinných príslušníkov a verejnosť o dodržiavanie pravidiel, ktoré sú stanovené a o zváženie svojho konania, nakoľko ich rozhodnutie môže ovplyvniť zdravotný stav iných prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia.

 

04.03.2022

Oznamujeme verejnosti, že vzhľadom k vyskytujúcej sa pozitivite v ZpS, sa do prestestovania PCR testami rušia všetky návštevy v interiéri ZpS. Rodinných príslušníkov je možné navštíviť pri bránke ZpS, so správne nasadenými ochrannými pomôckami. Obmedzenie pohybu klientov mimo ZpS je stále v platnosti. Takisto stále platí možnosť nosenia stravy, oblečenia, hygieny, či iných vecí.
Ďakujeme za porozumenie.

 

11.02.2022

Od 11.02.2022 nás nájdete aj na Instagrame, pod menom: zpsvtrnave.

 

10.02.2022

Príkaz riaditeľky č.1/2022Stanovenie priemerných ekonomicky oprávnených nákladov Zariadenia pre seniorov v Trnave

Stanovenie priemerných ekonomicky oprávnených nákladov

 

31.01.2022

Zmena v protiepidemických opatreniach platné pre ZpS v Trnave, od 31.01.2022

Od pondelka, 31.01.2022 sa menia oparenia nasledovne:

 • Návštevy prijímateľov je možné uskutočniť po vopred dohodnutom stretnutí so sociálnymi pracovníkmi, na tel. č.: 033/ 32 36 712; 033/32 36 727, denne, v čase: 1400-1800 . V nepriaznivom počasí návštevy vo vonkajších priestoroch nebudú umožnené.
 • Návštevy sa uskutočňujú len vo vonkajších priestoroch alebo v spoločenskej miestnosti, na max. 1 hodinu, v počte 1 návštevník.
 • V odôvodnených prípadoch možno navštíviť prijímateľa aj na izbe, kedy návšteva musí mať oblečený jednorazový ochranný plášť, rukavice, respirátor. Ochranné pomôcky si návšteva zabezpečuje sama.
 • Ochranné pomôcky je nevyhnutné mať počas celej návštevy správne nasadené, inak bude návšteva ihneď ukončená.
 • Pred návštevou sa návštevníci preukazujú negatívnym Ag testom, nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom, nie starším ako 72 hodín.
 • Pred vstupom alebo kontaktom s prijímateľom sa každý návštevník podrobuje preukázaním negatívneho Ag (nie starším ako 48 hodín) alebo PCR testu (nie starším ako 72 hodín), dezinfekcii rúk a vyplneniu čestného prehlásenia.
 • Zákaz návštev stále platí u osôb s príznakmi akútneho respiračného ochorenia.
 • Prijímatelia sociálnych služieb môžu opustiť zariadenie na dobu min. 48 hodín, po príchode do ZpS budú otestovaní.
 • Prijímateľ je povinný sa po príchode do ZpS podriadiť preventívnej karanténe:
  • očkovaný alebo prekonaný: 3 dni;
  • neočkovaný: 5 dní.
 • Po skončení karantény bude prijímateľ opäť otestovaný.
 • Každý prijímateľ sociálnej služby po návrate do zariadenia vyplní Čestné vyhlásenie prijímateľa sociálnej služby o zdravotnom stave PSS a osôb, s ktorými je v styku.
 • Od pondelka, 31.01. je možné nosiť do ZpS aj domácu stravu, takisto v čase návštevných hodín. Prosím, zhodnoťte zdravotný stav Vašich blízkych po prekonaní črevnej virózy a prispôsobte tomu aj množstvo prinesenej stravy.

Ďakujeme za trpezlivosť a spoluprácu.

 

21.01.2022

Oznam

Vzhľadom na rozširujúci sa Omikron variant COVID-19, vedenie zariadenia pripomína platnosť opatrení, ktoré sa riadia zásadami protiepidemických prístupov a bezpečnosti prijímateľov sociálnych služieb.

https://www.employment.gov.sk/files/sk/uvodna-stranka/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/socialne-sluzby/kopia-covid-automat-vseobecny_16-12-2021-final-3.pdf

Stále v aktuálnej platnosti:

 • prijímatelia sociálnych služieb môžu opustiť zariadenie len v prípade nevyhnutných lekárskych vyšetrení a život ohrozujúcich situácií
 • návštevy v ZpS sú povolené len v rovnako nevyhnutných prípadoch, po vopred dohodnutých podmienkach so sociálnymi pracovníkmi
 • prosíme o nosenie striedmych nákupov, stále platí pravidlo len kúpených, zabalených potravín v originálom balení. Domáca strava, aj z dôvodu stále prebiehajúcej črevnej virózy, nebude prijímaná. Samozrejme, prijímame aj oblečenie, či kozmetiku, či iné hygienické potreby a lieky

Taktiež pripomíname, že s prijímateľmi sociálnych služieb je možné sa skontaktovať či už prostredníctvom telefónnych alebo videohovorov, po telefonickej dohode so sociálnymi pracovníkmi: 033/ 32 36 712; 033/ 32 36 727.

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.

 

12.01.2022

“Láskavosť cez sladkosť” je úžasný projekt, ktorého úmyslom je vyslovenie vďaky a podpory všetkým zdravotníkom, pracujúcim v plnom nasadení v pandemických časoch, prostredníctvom napečenia sladkých dobrôt. Dnes nám ich prišli odovzdať kočky, ktoré pre našich zamestnancov napiekli neskutočné dobroty. Z celého ❤ Vám ďakujeme a vážime si, že na nás myslite.

 

 

28.12.2021

Ďakujeme všetkým, známym aj neznámym, ktorí sa zapojili do vianočných projektov Vianočný zázrak a Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Prostredníctvom týchto projektov sme potešili všetkých našich klientov, každý dostal bohatý balíček, niektorí aj viac. Nik teda nezostal bez symbolického darčeka a aspoň týmto spôsobom sme im uchovali tradičný zvyk Vianoc. Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme.

 

20.12.2021

Do nášho zariadenia dnes zavítali balíčky z projektu “List Ježiskovi”, v ktorom boli zapojení zamestnanci MSU Trnava a takto žasne ho poňali, aj v týchto ťažkých časoch.
Vianoce sú predsa o pozornosti, spolupatričnosti a vzájomnej ľudskej láske k tomu druhému.
Ďakujeme, že ste Vianociam tento význam dali aj tento rok ❤

 

17.12.2021

Na základe vyhlásenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v súlade s Nariadením vlády č. 735/ 2021  zo dňa 16. 12. 2021 si Vám dovoľujeme oznámiť nasledovné pravidlá v Zariadení pre seniorov v Trnave Terézie Vansovej 5, 917 01 Trnava.

Oznamujeme rodinným príslušníkom a verejnosti, že vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorá je na Slovensku, si dovoľujeme upraviť pravidlá pre prijímateľov sociálnych služieb v našom zariadení, so súhlasom riaditeľky ZPS Trnava a so súhlasom Mesta Trnava, ako zriaďovateľa zariadenia, nasledovne:

Pri opustení zariadenia počas vianočných sviatkov prijímateľ:

 • Môže opustiť zariadenie sociálnych služieb na minimálne stanovený čas – po dobu 72 hodín a to od dátumu 12. 2021 do 09. 01. 2022, za podmienky plného očkovania prijímateľa.
 • Prijímateľ sociálnych služieb, pred návratom do Zariadenia pre seniorov na adrese Terézie Vansovej 5, 917 01 Trnava, je povinný prísť s negatívnym potvrdením výsledku PCR testu, nie starším ako 48 hodín.
 • Po príchode do zariadenia sociálnych služieb je potrebná izolácia prijímateľa sociálnych služieb po dobu 3 dní od príchodu do zariadenia.
 • Každý prijímateľ sociálnej služby po návrate do zariadenia vyplní Čestné prehlásenie prijímateľa sociálnych služieb o zdravotnom stave.
 • Príjem balíčkov pre prijímateľov sociálnej služby je povolený, priniesť môžu:
  • potraviny: podmienkou je však produkt zabalený, bez poškodenia, zakúpený v obchode,
  • kozmetické a hygienické potreby, oblečenie prípadne ďalšie veci podľa potreby.
 • Balíčky, ktoré rodinní príslušníci a verejnosť prinesú, budú po odovzdaní informátorovi vydezinfikované a následne odovzdané danému prijímateľovi.
 • Balíčky je možné priniesť v čase od 1500  do 2000
 • Zákaz návštev v Zariadení pre seniorov stále platí.

Prosíme rodinných príslušníkov a verejnosť o dodržiavanie pravidiel, ktoré sú stanovené a o zváženie svojho konania, nakoľko ich rozhodnutie môže ovplyvniť zdravotný stav iných prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia.

 

08.12.2021

8.12. dorazili balíčky z projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Ďakujeme koordinátorke pre naše zaradenie, pani Martinke Krivošíkovej, ktorá nám balíčky zozbierala a odovzdala. Po preventívnej karanténe budeme balíčkami obdarovávať každého z klientov. Ešte raz, ďakujeme.

 

08.12.2021

Darčeky pre našich klientov dnes úspešne dorazili zo Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Osobne ich prišla odovzdať aj p. riaditeľka školy. V mene našich klientov ĎAKUJEME ❤

 

02.12.2021

1.12. sa v zariadení očkovalo 3. dávkou vakcíny proti koronavírusu. Pani riaditeľka išla príkladom a dala sa zaočkovať ako prvá. Počas celej doby podporovala zamestnancov ku kroku, ktorý je momentálne jediným riešením, ako sa pandémie zbaviť, ochrániť seba a hlavne, našich klientov, rizikovú skupinu populácie. Veľmi nás teší fakt, že aj niektorí klienti zmenili názor a dali sa zaočkovať tiež.
Ďakujeme všetkým zamestnancom za ich prístup a porozumenie, že očkovanie nie je len ich osobnou ale aj profesionálnou zodpovednosťou.
 

 

25.11.2021

Vedenie zariadenia pre seniorov v Trnave, počas celoslovenského lockdownu, upravuje protipandemické opatrenia nasledovne:

 • Návštevy verejnosti sú v zariadení zakázané.
 • Mobilní klienti majú možnosť stretnutia s návštevou pri bránke zariadenia, je však nevyhnutné dodržiavať 2m odstup a mať po celú dobu kontaktu správne nasadený respirátor.
 • Komunikáciu s rodinou je možné uskutočniť prostredníctvom telefonického alebo videohovoru, na základe vopred dohodnutého termínu so sociálnymi pracovníkmi (033/ 32 36 712, 033/32 36 727).
 • Prijímatelia sociálnych služieb majú zákaz vychádzania mimo areálu zariadenia (len v situáciách ohrozujúcich zdravie a život prijímateľov).
 • Prosíme rodinných príslušníkov, aby nákupy prinášali v čase medzi 1500-1700. Nákupy sa odovzdávajú len pracovníkom vrátnice, ktorí následne nákupy odnášajú prijímateľom.
 • Nákupy noste len v primeranom množstve (nie veľké a ťažké balenia. 

Príkazný list, č. 1 2021

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.

 

01.11.2021

Vedenie Zariadenia pre seniorov v Trnave, vzhľadom na zhoršenie pandemickej situácie v našom kraji, informuje verejnosť o zmenách v súvislosti s návštevnými hodinami, v platnosti od 01.11.2021. Nové pravidlá sú v súlade s COVID automatom pre ZSS:

kopia-kopia-covid-automat-vseobecny_13-09-2021 (5) (1)

 • Návštevné hodiny pre verejnosť sa upravujú na čas medzi 15:00-17:00.
 • Návštevné hodiny sú obmedzené dokopy na 20 minút vo všetkých priestoroch zariadenia. Tento čas nie je možné kumulovať.
 • Všetky návštevy sú povinné sa preukázať negatívnym antigénovým testom (nie starším ako 48 hodín) alebo negatívnym PCR testom (nie starším ako 72 hodín).
 • Návštevy sú povolené len 1 osobe vo všetkých priestoroch ZpS.
 • Vzhľadom na vysoký výskyt COVID-19 u detí, nie je ich návšteva v zariadení možná.
 • Pri vstupe do zariadenia bude návšteve zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky a vyplnené potrebné formuláre. Návštevy sú povolené iba s použitím ochranných pomôcok a to vo všetkých priestoroch zaradenia (interiér aj exteriér).
 • V súčasnosti nie je možný pobyt klientov u svojich príbuzných.
 • Pohyb klientov mimo zariadenia nie je možný. Uskutočňujú sa len nevyhnutné lekárske vyšetrenia.
 • Nákupy klientom prosím, noste v čase od 14:00 do 18:00.

Žiadame všetkých klientov, zamestnancov a návštevy o dôsledné dodržiavanie protipandemických opatrení a nosení ochranných pomôcok. Chránime tak seba aj ostatných.

 

13.10.2021

Vedenie Zariadenia pre seniorov v Trnave, vzhľadom na zhoršenie pandemickej situácie v našom kraji, informuje verejnosť o zmenách v súvislosti s návštevnými hodinami, v platnosti od 13.10.2021. Nové pravidlá sú v súlade s COVID automatom pre ZSS, ktorý je verejne dostupný na stránke: https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/rodina-socialna-pomoc/socialne-sluzby/covid/2.pdf

 • Návštevné hodiny ostávajú nezmenené a to v čase medzi 14:00-18:00.
 • Návštevné hodiny vo vnútorných priestoroch sú obmedzené na 20 minút. Návštevám však odporúčame uskutočňovať návštevy vo vonkajších priestoroch. Ich dĺžku prosím prispôsobte počasiu a vonkajšej teplote.
 • Nezaočkované osoby sa preukazujú negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín. Zaočkované osoby sa preukazujú očkovacím preukazom, ktorý potvrdzuje plné zaočkovanie. Osoby po prekonaní COVID-19 do 180 dní sa preukazujú potvrdením o prekonaní ochorenia.
 • Vzhľadom na vysoký výskyt COVID-19 u detí, nie je ich návšteva v zariadení možná.
 • Pri vstupe do zariadenia bude návšteve zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky a vyplnené potrebné formuláre. Návštevy sú povolené iba s použitím ochranných pomôcok.
 • Pohyb mimo areálu zariadenia je klientom obmedzený na nevyhnutné vybavenie úradných záležitostí a lekárskych vyšetrení.
 • Príbuzní klientov si ich môžu naďalej vziať domov na niekoľko dní (dovolenka), je však nutné, aby sa všetci klienti pri príchode do zariadenia preukázali negatívnym PCR testom. Testovanie klienta zabezpečuje rodina.
 • Nákupy klientov prosím, noste v čase návštevných hodín od 14:00 do 18:00.

Ďakujeme za dodržiavanie opatrení, vďaka ktorým chránite seba a svojich najbližších.

 

19.08.2021

Od 19.08.2021 bude zariadenie otvorené v pôvodnom obmedzenom režime, s niekoľkými zmenami (dĺžka platnosti testov návštev, návrat z domácností). Nižšie uvádzame podmienky vstupu do priestorov zariadenia:

 • Návštevy sa uskutočňujú denne v čase 14:00-18:00.
 • Pri vstupe do zariadenia je stále povinné zmeranie teploty, dezinfekcia rúk, použitie ochranných pomôcok (rúško, respirátor, príp. rukavice), zapísanie sa do návštevnej knihy na vrátnici a preukázanie sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom.
 • Každý, či už zaočkovaný alebo nezaočkovaný návštevník, vstupujúci do zariadenia alebo uskutočňujúci návštevu vo vonkajších priestoroch zariadenia, je povinný preukázať sa negatívnym antigénovým (nie starším ako 48 hodín) alebo PCR testom (nie starším ako 72 hodín). Keďže aj zaočkovaná osoba môže byť nositeľom vírusu COVID-19 a je možné sa nakaziť aj napriek plnej zaočkovanosti, prosíme o dodržiavanie tohto nariadenia, vstupom do zariadenia vzniká pravdepodobnosť ohrozenia najrizikovejšej skupiny našej populácie.
 • Všetky návštevy, v ktoromkoľvek priestore zariadenia sú pevne stanovené na 1 hodinu. Čas sa nekumuluje prechodom z vnútra do vonkajších priestorov.
 • Počet osôb vo vnútorných priestoroch je stanovený na 1 osobu, vonkajšie návštevy v max. počte 5 osôb.
 • Klienti majú možnosť opustiť zariadenie denne, od 13:00 do 18:00.
 • Klienti môžu stráviť návštevy u rodinných príslušníkov aj na dlhšiu dobu (viac ako 1 deň), je však nutné pri návrate uskutočniť u nezaočkovaného klienta PCR test, u zaočkovaného klienta postačuje antigénový test.

Uvedomujeme si, že ide o obmedzujúce pravidlá, no vzhľadom k celosvetovému dianiu uskutočňujeme kroky, ktoré majú chrániť našich klientov a vašich rodinných príslušníkov. Veríme, že všetkým ide o snahu zachovať ich zdravie v čo najlepšej kondícii. Prosíme preto o zodpovedné správanie sa počas návštev v domácom prostredí, či na vychádzkach s klientmi. Ide o zachovanie zdravia nielen Vášho rodinného príslušníka ale aj o zdravie všetkých klientov žijúcich v zariadení.

 

11.08.2021

Z dôvodu zhoršenej pandemickej situácie pristúpilo zariadenie k dočasným preventívnym opatreniam. ZpS v Trnave bude pre príbuzných a verejnosť uzatvorené od 11.8.2021 do 23.8.2021.
Návštevy rodinných príslušníkov s klientmi budú prebiehať v obmedzenom režime pri bránke zariadenia o14:00-18:00, s dodržiavaním bezpečného 2 m odstupu a prekrytými dýchacími cestami.
Ďakujeme za pochopenie.

 

05.08.2021

Usmernenie
Vzhľadom na opäť sa zhoršujúcu pandemickú situáciu pripomíname a aktualizujeme zmeny v rámci návštevných hodín:
– Osoby vstupujúce do zariadenia sa preukazujú antigénovým testom, nie starším ako 7 dní, prípadne plným zaočkovaním. Osoby, ktoré uskutočňujú návštevy vonku sú takisto povinné sa preukázať testom alebo plným očkovaním. Osobám, ktoré nemajú ani jednu z možností, nebude kontakt s klientom umožnený ani vo vonkajších priestoroch.
– Otestované, prípadne zaočkované musia byť aj detské návštevy.
– Návštevy vo vonkajších aj vnútorných priestoroch sú obmedzené celkovo na 1 hodinu. Prosím dodržujte vyhradený čas, prejde sa tak zbytočným nedorozumeniam a problémom.
– Rúška, prípadne ďalšie ochranné pomôcky, je potrebné nosiť aj vo vonkajších priestoroch zariadenia.
– Do vnútorných priestorov je možné vstúpiť len jednej osobe, vo vonkajších priestoroch prosíme o návštevy v počte max. 5 osôb.
– V platnosti je stále potreba vyplnenia kontaktného formulára na vrátnici, zmeranie telesnej teploty a dezinfekcia rúk pri vstupe do zariadenia.
Ďakujeme za porozumenie aj trpezlivosť v tejto neľahkej situácii.

 

23.07.2021

K našim seniorom hľadáme zdravotné sestry a zdravotných asistentov. V prípade záujmu prosím kontaktujte
personalistku Mgr. Annu Hudekovú: 033/32 36 715, anna.hudekova@dd.trnava.sk, alebo
hlavnú sestru zdravotníckeho úseku Mgr. Janu Lužákovú: 033/32 32 714, jana.luzakova@dd.trnava.sk.
Ďakujeme.
 
 

19.07.2021

Oznámenie

Aktualizácia opatrení

Oznamujeme Vám že od 19.7.2021 sú povolené návštevy v Zariadení pre seniorov v Trnave, T. Vansovej 5, Trnava za týchto podmienok:

Každý návštevník má povinnosť podpísať: Dennú evidenciu návštev, ktorej súčasťou je aj Čestné prehlásenie o zdravotnom stave návštevníka a jeho cestovateľskej anamnéze,  Potvrdenie o zaočkovaní, prípadne test nie starší ako 7 dní (táto podmienka sa týka aj maloletých osôb). Uvedené opatrenia sú zavedené z dôvodu výskytu mutácie COVID-19.

Návšteva je povinná si vydezinfikovať ruky a počas celej doby návštevy mať prekryté horné dýchacie cesty, aj vo vonkajších priestor ZpS (rúškom alebo respirátorom).

V prípade zvýšenej teploty, alebo príznakov respiračného ochorenia (zvýšená teplota – nad 37,2 °C, kašeľ, sekrécia z nosa), návštevníkovi nebude umožnený vstup do zariadenia.

Ak sa u návštevníka kedykoľvek po dobu 14. dní po ukončenej návšteve objavia príznaky nákazy ochorením COVID –19, bezodkladne o tom informuje poskytovateľa sociálnej služby.

Návštevy zariadenia sú povinné rešpektovať pokyny odborných zamestnancov zariadení a nariadené protiepidemiologické opatrenia.  V prípade nedodržania týchto predpisov bude návšteva ukončená.

V rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne 1 osoby u klienta v interiéri zariadenia. Výnimky je možné pripustiť z dôvodov hodných zreteľa, napr. v prípade, ak navštevujúci potrebuje podporu a sprievod alebo pri paliatívnom sprevádzaní v terminálnom štádiu ochorenia.

 Návštevy klientov môžu byť realizované v štandardných hodinách, ktoré sú uvedené na stránke ZpS, realizované vo vyhradených priestoroch, v prípade imobilných a čiastočne imobilných klientov na izbe, v prípade mobilných klientov sú preferovaním návštevy v areáli ZpS. Pre návštevy v areáli platia taktiež vyššie uvedené podmienky okrem počtu osôb. Žiadame však o zohľadnenie počtu osôb k zdravotnému stavu navštevovaných.        

Ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie uvedených požiadaviek.

 

6.7.2021

Vzhľadom na časté dotazy návštev v ZpS informujeme:
– Návštevy vo vnútorných aj vonkajších priestoroch zariadenia sú v čase od 14-tej, do 18-tej hodiny.
– Návšteva je zatiaľ povolená na izbe klienta iba jednej osobe. Vo vonkajších priestoroch je možné navštíviť klienta aj viacerým osobám.
– Na vrátnici je návštevník povinný preukázať sa negatívnym AG testom nie starším ako 7 dní, príp. plným očkovaním, bude mu zmeraná teplota a počas návštevy sa musí chrániť predpísanými ochrannými pomôckami, ako sú rúško, rukavice.
– V prípade vhodného počasia odporúčame mobilným klientom absolvovať návštevu vo vonkajších priestoroch zariadenia. Aj vo vonkajších priestoroch je nutné nosiť ochranné pomôcky (rúško, respirátor).
V blízkosti Zariadenia pre seniorov sa vykonáva antigénové testovanie COVID-19
Ulica Kalinčiakova 3357/27, 91701 Trnava
Oznámenie z odberného miesta:

Naďalej testujeme Antigénovými testami v Odbernom mieste! Certifikáty aj v angličtine a nemčine. Cena 20 eur.
Možnosť PCR testov – výter z nosohltanu a neinvazívne testy zo slín alebo kloktaním. Cena od 60 eur.
Máte protilátky po očkovaní alebo po prekonanom COVIDE ? Testy na protilátky vykonávame v ambulancii od 18 eur.
Objednávky cez náš mail ambulancia.medisil@gmail.com
alebo kontaktný mobil 0949 732 287.
Otváracie hodiny:
pondelok-piatok : 8,00-15,00
sobota, nedeľa, sviatok : 8,00-13,00.

Medirex, Trnava2, Rybníková 5, parkovisko pri Relaxe
Na uvedenom mobilnom odberovom mieste testujeme len PCR testami /len pre objednaných klientov/.

Aktuálne odberové miesta na testovanie nájdete aj na stránke ministerstva zdravotníctva.

https://www.health.gov.sk/Clanok?Moznosti-komercneho-antigenoveho-testovania

 

Srdečne Vás pozývame na akciu spojenú s Dňom zdravia, ktorá sa uskutoční v priestoroch zariadenia 2.7.2021. Program bude pestrý, okrem hudobného vystúpenia budeme klientom a ich rodinám prezentovať zdravšie možnosti stravovania a taktiež bude spustený projekt: Rikshow must go von. Veríme, že príjemná atmosféra vystrieda ťaživé obdobie spojené s koronavírusom a aspoň na chvíľku si užijeme príjemné letné obdobie s trochou kultúry.

Pozvánka

______________________________________________________________

Vedenie Zariadenia pre seniorov oznamuje, že po zmiernení pandemických opatrení a zlepšení celkovej situácie v spojení s COVID-19, prijímame do zariadenia nových klientov. Pre bližšie informácie o celkovom postupe prijímania prosím kontaktujte Mestský úrad v Trnave, sociálny odbor, starostlivosť o seniorov:

Mgr. Ivana Sláviková tel: 033/32 36 167 email: ivana.slavikova@trnava.sk

rušia návštevy Plánované návštevy klientov mimo zariadenia sa rovnako do odvolania odkladajú. Pre bližšie informácie prosím kontaktujte sociálny úsek: 

033/32 36 712, 033/32 36 720, 033/ 32 36 727, 033/32 36 716.

 

07.11.2022

Vzhľadom na zvýšený výskyt vírusových ochorení žiadame verejnosť a rodinných príslušníkov klientov ZpS, aby v prípade, ak vykazujú príznaky prechladnutia, nevstupovali do budovy zariadenia a prehodnotili svoju návštevu, nakoľko chceme chrániť najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. Za pochopenie ďakujeme 🙏

 

17.10.2022

V zmysle VZN č. 584 mesta Trnava a príkazného listu č. 5/2022 riaditeľky ZpS, sa od 01.11.2022 zvyšuje stravná jednotka o 0,30 €/ 1deň.
Racionálna strava:
– 30 dní: stravovanie: 117,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 512,00 €
– 31 dní: stravovanie: 120,90 €, ubytovanie: 395,00 € = 515,90 €
Diabetická strava:
– 30 dní: stravovanie: 144,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 539,00 €
– 31 dní: stravovanie: 148,80 €, ubytovanie: 395,00 € = 543,80 €
Čaj:
– 30 dní: stravovanie: 9,00 €, ubytovanie: 395,00 € = 404,00 €
– 31 dní: stravovanie: 9,30 €, ubytovanie: 395,00 € = 404,30 €
Prosíme rodinných príslušníkov, ktorí platia úhradu prevodným príkazom o zmenu platby.
 
ĎAKUJEME.

 

28.09.2022

Oznamujeme verejnosti, že v piatok, 30.09.2022, nebudú sociálni pracovníci prítomní v ZpS, z dôvodu konania celodenného výletu s našimi klientmi. Za pochopenie ďakujeme.

 

27.09.2022

Vážení rodinní príslušníci, vzhľadom k zisťovaniu spokojnosti rodinných príslušníkov s poskytovanými sociálnymi službami v našom zariadení, Vám ponúkame možnosť vyjadriť svoje názory a skúsenosti. Dotazník je dostupný aj na vrátnici ZpS. Pripomíname, že je anonymný a slúži na skvalitnenie poskytovaných sociálnych služieb.

https://www.survio.com/survey/d/G9O9J0K4G1X5Q0B1O

 

21.09.2022

V zariadení vytvárame novú knižnicu, do ktorej hľadáme pre klientov knihy s ich obľúbenými žánrami. Preto, ak sa Vám povaľujú knihy v zachovalom stave, ktoré už pre Vás nie sú atraktívne, budeme radi, ak nám ich prinesiete, resp. pošlete na adresu ZpS. Uvítame hlavne žánre: romány, romantické poviedky, historické romány/poviedky, detektívky, prípadne cestopisy a dobrodružnú literatúru. V mene klientov ďakujeme.

Zariadenie pre seniorov v Trnave
Terézie Vansovej 5
917 01 Trnava
pozn. knihy do knižnice

 

05.09.2022

Všetkých Vás pozývame na prvý ročník Jarmoku v ZpS. Spolu s klientmi sme si pre Vás pripravili výrobky, ktoré na tradičnom jarmoku nesmú chýbať, a rovnako, nesmie chýbať aj chutná cigánska a sprievodný program. Na všetkých sa tešíme.

 

17.08.2022

Niečo zo série “Novinky”… Tento mesiac sme začali využívať stropné zdviháky Human Care, ktoré nám slúžia na jednoduchšie zdvíhanie imobilného klienta a na dôstojnú a bezpečnú manipuláciu s klientom.
A sociálny úsek sa popasoval s výzvou “hand made”, z ktorej vzišiel úspech pri výrobe našich včelobalov. Tie slúžia ako náhrada potravinovej fólie a plastových vrecúšok. Sú vyrobené z kvalitných surovín a potraviny vďaka nim vydržia dlhšie čerstvé. Tak si držme palce 💪
 

 

11.08.2022

Všetkým našim zamestnancom, na každom jednom úseku, sme zorganizovali dnešný deň ako poďakovanie za úžasnú, častokrát náročnú prácu, ktorú vykonávajú od srdca a s láskou. Inak to v pomáhajúcich profesiách ani nejde. Užiť si ho mohli so svojimi blízkymi, lebo vtedy je každý najspokojnejší 💛 tak zase na budúce🙂
  

 

02.08.2022

Vitajte u nás v zariadení. 

https://tourmkr.com/F1DTjkOdh4/38179311p&197.17h&87.37t

 

28.07.2022

Milí zamestnanci Zariadenia pre seniorov v Trnave, veľmi radi by sme Vás a Vašich rodinných príslušníkov pozvali na Gril párty, ktorá sa uskutoční 11.08.2022 vo vonkajších priestorov ZpS, v čase od 14:00 do 18:00. Pripravujeme pestrý program, počas ktorého sa zabavíme a dúfame, že aj lepšie spoznáme, porozprávame. Vaši rodinní príslušníci spoznajú kde a s kým pracujete. Na všetkých sa tešíme a sľubujeme príjemne strávené popoludnie.

 

11.07.2022

Milí rodinní príslušníci, všetkých Vás pozývame na Garden párty, ktorá sa uskutoční vo štvrtok, 21.7.2022, v priestoroch ZpS, v čase od 13:00 do 16:00. Spoločné chvíle si spestríme varením gulášu a ďalšími zaujímavými aktivitami. Na všetkých sa veľmi tešíme.

 

04.07.2022

Krásneho veku sa 3.7. dožila naša klientka, pani Helenka. Keďže je vo veku 98 rokov najstaršou klientkou v zariadení, boli sme jej zapriať veľa pokojných dní, silné zdravie a lásku nielen od najbližších. Srdečne gratulujeme.

 

21.06.2022

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 401 Mesta Trnava sa na základe výpočtu ekonomických oprávnených nákladov za rok 2021, od 01.07.2022 zvyšuje úhrada za sociálnu službu poskytovanú v Zariadení pre seniorov v Trnave o 5 eur mesačne.

Od 1.7.2022 sa taktiež zvyšuje suma životného minima pre plnoletú fyzickú osobu na 234,42 Eur. Po zaplatení úhrady musí prijímateľovi sociálnej služby zostať mesačne z jeho príjmu najmenej 25 % sumy životného minima, t. j. 58,60 eur.

Mesačná platba pri racionálnej a šetriacej strave:

 • 28 dní: 495,80 €
 • 29 dní: 499,40 €
 • 30 dní: 503,00 € 
 • 31 dní: 506,60 €

Mesačná platba pri diabetickej strave:

 • 28 dní: 521,00 €
 • 29 dní: 525,50 €
 • 30 dní: 530,00 €
 • 31 dní: 534,50 €

 

02.06.2022

Oznamujeme verejnosti, že od 06.06.2022, sa ruší povinnosť preukazovania sa platným COVID pasom alebo negatívnym Antigénovým testom, pri vstupe do ZpS.

 

31.05.2022

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením mesta Trnava č. 401/2012, v znení noviel VZN č. 584, platné od 01.06.2022, sa mení úhrada za stravnú jednotku nasledovne:
– Racionálna, šetriaca-neslaná stravná jednotka sa zvyšuje na 3,60€/deň, t. j. zvýšenie o 0,30 €/deň. Zvýšenie prestavuje 9 €/30dní.
– Diabetická stravná jednotka sa zvyšuje na 4,50 €/deň, t. j. zvýšenie o 0,40 €/deň, čo predstavuje zvýšenie o 12 €/30dní.
V tejto súvislosti budú klientom v najbližších dňoch odovzdávané dodatky s uvedenými zmenami a novými platbami, platnými od 01.06.2022.

 

31.05.2022

Srdečne pozývame všetkých rodinných príslušníkov na školenie, zaoberajúce sa bezpečným riadením rikše, ktorú si môžete rovno vyskúšať. Po zaškolení si ju môžete zapožičiavať, vo vopred dohodnutom čase, na jazdu s klientom. Školenie sa uskutoční vo vonkajších priestoroch ZpS, v piatok, 03.06.2022, v čase od 15:00 do 17:00.

 

30.05.2022

Milí rodinní príslušníci, prosíme o dodržiavanie pravidiel v našom zariadení, ktoré sú vytvorené najmä pre ochranu klientov. Zamestnanci sú poverení kontrolou platného COVID pasu alebo Ag testu, na základe odporúčaní RÚVZ a MPSVaR:
– Usmernenia, ktoré vydáva Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky pre zariadenia sociálnych služieb a sú zverejnené na webovej stránke ministerstva, sú záväzné pre všetky ZSS a tieto sú povinné sa nimi riadiť v zmysle §6 písm. d) Nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 183/2021 Z. z. z 19. 5. 2021 na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou na zabezpečenie riešenia koronavírusu COVID-19.
– Všeobecne platí, že ak návšteva nemá potvrdenie o kompletnom zaočkovaní*, alebo o prekonaní ochorenia COVID-19 (nie starší ako 180 dní), je potrebné sa preukázať negatívnym testom pri vstupe do zariadenia.
• návšteva je povinná sa preukázať potvrdením o negatívnom výsledku COVID-19 testu (antigénový alebo PCR-test)
• potvrdenie nesmie byť staršie ako 48 hodín pri antigénovom teste, alebo 72 hodín pri PCR teste
• v prípade, ak sú vytvorené možnosti testovania v zariadení sociálnych služieb, je možné vykonať testovanie návštevy (AG testom) po dohode so štatutárom zariadenia priamo
v zariadení sociálnych služieb (ZSS).
Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

 

27.05.2022

Prosíme rodinných príslušníkov, ktorí prinášajú do ZpS pre klientov tašky, o ich riadne označenie menom klienta. Chceme tým zabrániť nedorozumeniam a prípadným problémom pri odovzdávaní.
Ďakujeme za porozumenie.

 

26.05.2022

Oznamujeme verejnosti, že od dnešného dňa, 26.05.2022, majú klienti možnosť opustiť zariadenie v zmenenom čase a to od 8:00 do 20:00. Čas návštev v areáli ZpS ostáva nezmenený: denne od 14:00 do 18:00.

 

25.05.2022

“Deň otvorených dverí” sa nám vydaril na 100 %. Účelom bolo stretnutie všetkých organizácií, inštitúcií, dobrovoľníkov, partnerov a všetkých, ktorí vstupujú do našich pracovných životov a životov našich klientov a všetkých tých, s ktorými plánujeme spoluprácu. Všetkým patrí naše poďakovanie, pretože našim klientom vytvárajú pocit užitočnosti a zvyšujú tak kvalitu ich života. Deti zo ZŠ A. Kubinu a deti z CDR nám tu priniesli neskutočnú energiu a spolu s Hudba z Marsu a mužským spevokolom Bradlan sme si včerajší deň užili ❤️Samozrejme ďakujeme spoločnosti www.calos.sk, ktorí nám skvelo nazvučili hudobné vystúpenia. Ďakujeme našim partnerom PENAM, HARTMANN GROUP, Gašparík – mäso s dobrým menom, Metro Cash &Carry, Lekáreň Lukapharm, Lekáreň Meda, Ovocie – Zelenina – Ľubica Križanová

  

 

24.05.2022

Oznamujeme, že zajtra, 25.5.2022 sa uskutoční Deň otvorených dverí pre partnerov ZpS. Z dôvodu konania akcie sa na celý deň rušia návštevy rodinných príslušníkov vo všetkých priestoroch zariadenia. Návštevy sa obnovujú 26.05.2022 v nezmenenom čase a to 14:00-18:00.
Pripomíname, že vychádzky klientov mimo zariadenia sú zajtra naďalej zachované od 13-tej do 18-tej hodiny.

 

19.05.2022

Oznamujeme verejnosti, že od 19.05.2021 Zariadenie pre seniorov v Trnave ukončuje karanténu, s nasledujúcimi pravidlami:
 
– Návštevy rodinných príslušníkov a známych v zariadení sú možné denne, v čase 14:00-18:00.
– Návštevy na vrátnici vypisujú čestné prehlásenie o zdravotnom stave, je im zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky.
– Klienti môžu ísť mimo areál zariadenia denne, v čase 13:00-18:00.
– Neočkované návštevy sa preukazujú negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín, prípadne dokladom o plnom zaočkovaní/prekonaní COVID-19 (do 180 dní).
Ďakujeme za trpezlivosť.

 

17.05.2022

Pozývame nádejných pilotných záujemcov na zoznámenie sa s rikšou, 19.05.2022 o 17:00-18:00.                        https://fb.me/e/2tgf3SoXL

 

06.05.2022

https://www.trnava.sk/sk/aktualita/na-bicykli-v-kazdom-veku-hladame-dobrovolnikov-na-cyklojazdy-so-seniormi-na-riksi 

Pre projekt Na bicykli v každom veku, hľadáme dobrovoľníkov. Ďakujeme Mestu Trnava za zverejnenie skvelého článku, aj za podrobnejšie požiadavky na dobrovoľníkov, ktorí by sa do projektu chceli zapojiť. Tešíme sa na všetkých a tešia sa najmä klienti, na spríjemnenie nadchádzajúcich teplých dní.

 

05.05.2022

Z celého srdca ďakujeme dobrej duši, Lucii Sivcakovej, ktorá dnes do zariadenia pre našich klientov darovala tieto kvietky ❤️ Veľmi pekne ďakujeme, že na nás myslíte. Aj takto môže vyzerať Máj, lásky čas 💐

 

29.04.2022

Oznam                                                                                                                                                               Oznamujeme verejnosti, že vzhľadom k zistenej pozitivite na Covid-19, od dnešného dňa, 29.04.2022, je zariadenie uzavreté. Z tohto dôvodu prijímame nasledovné opatrenia:

– zákaz návštev verejnosti vo všetkých priestoroch ZpS
– klienti rovnako nemajú možnosť opustiť zariadenie, rušia sa poobedné vychádzky
– zariadenie je rozdelené na dve zóny: červenú (kde sa nachádzajú pozitívni prijímatelia soc. služby) a zelenú (kde sú prijímatelia momentálne negatívni).
– prijímatelia v červenej zóne podstupujú karanténu, stravujú sa na izbe, neopúšťajú izby
– prijímatelia v zelenej zóne majú možnosť pohybu po areáli ZpS, s výnimkou červenej zóny. Ani v zelenej zóne nie sú momentálne povolené návštevy a vychádzky prijímateľov
– nákupy, potraviny a ďalšie potreby, možno klientom z oboch zón, nosiť na vrátnicu v čase 14:00-18:00.
Ďalšie informácie o prebiehajúcej karanténe a pozitivite na COVID-19, budú priebežne zverejňované na Facebooku, webovej stránke a pri hlavnom vstupe do ZpS. V prípade ďalších otázok prosím kontaktujte personál ZpS:
– hlavná sestra zdravotníckeho úseku: 033/ 32 36 714
– sociálni pracovníci: 033/ 32 36 712; 033/ 32 36 727
033/ 32 36 716
Ďakujeme za porozumenie.

 

08.04.2022

Oficiálne máme označené autá, ktorými prevážame klientov na potrebné miesta. Už budete vedieť, že ideme my 🙂

 

30.03.2022

Gratulujeme našej klientke, pani Serafínke, ktorá 30.04.2022 oslávila životné jubileum, 80 rokov. Srdečne blahoželáme, prajeme pevné zdravie, úsmev na tvári a vždy chuť si zanôtiť, čo jej prináša radosť do života.

 

 

30.03.2022

Oznam
Klienti majú možnosť opustiť zariadenie v zmenenom čase, denne od13:00 do 20:00. Čas návštev v zariadení ostáva nezmenený (14:00-18:00), keďže sa do 14:00 vykonávajú toalety.
Ostatné nariadenia ostávajú nezmenené.
Ďakujeme za porozumenie.

 

14.03.2022

Oznamujeme,
že klienti majú možnosť opustiť zariadenie mimo jeho areál, už od 13:00. Čas návštev v zariadení ostáva nezmenený (14:00-18:00), keďže sa do 14:00 vykonávajú toalety.
Ostatné nariadenia ostávajú nezmenené.
Ďakujeme za porozumenie.

 

08.03.2022

Uvoľňovanie protiepidemických opatrení

 Vzhľadom na informovanie o pozitivite na koronavírus v ZpS, informujeme verejnosť o ďalšom postupe a opatreniach po vyhodnotení PCR testov. Zároveň dávame na vedomie, že sa aktuálne koronavírus v ZpS v Trnave ďalej nešíri.

Zariadenie od 09.03.2022 (streda), uvoľňuje protiepidemické opatrenia nasledovne:

 • Klienti majú možnosť opustiť zariadenie denne, v čase 1400-1800.
 • Rovnako návštevy v ZpS sú povolené od 1400-18
 • Návštevy v zariadení už nemajú povinnosť sa vopred nahlasovať.
 • Plne očkované návštevy a prekonaní do 180 dní sa nemusia testovať anitgénom ani PCR testom. Stačí sa preukázať plným očkovaním.
 • Neočkované návštevy a návštevy po prekonaní COVID-19 viac ako 180 dní, majú stále povinnosť preukazovať sa negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín, prípadne PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Ostatné úkony na vrátnici ostávajú v platnosti.
 • Nosenie ochranných pomôcok počas celej návštevy je nevyhnutné.
 • Pobyt klientov v domácom prostredí nie je časovo ani podmienkami obmedzený.

Časové rozpätie návštev na izbách ako aj mimo zariadenia, prosím, prispôsobte zdravotnému stavu klienta a poveternostným podmienkam.

Prosíme rodinných príslušníkov a verejnosť o dodržiavanie pravidiel, ktoré sú stanovené a o zváženie svojho konania, nakoľko ich rozhodnutie môže ovplyvniť zdravotný stav iných prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia.

 

04.03.2022

Oznamujeme verejnosti, že vzhľadom k vyskytujúcej sa pozitivite v ZpS, sa do prestestovania PCR testami rušia všetky návštevy v interiéri ZpS. Rodinných príslušníkov je možné navštíviť pri bránke ZpS, so správne nasadenými ochrannými pomôckami. Obmedzenie pohybu klientov mimo ZpS je stále v platnosti. Takisto stále platí možnosť nosenia stravy, oblečenia, hygieny, či iných vecí.
Ďakujeme za porozumenie.

 

11.02.2022

Od 11.02.2022 nás nájdete aj na Instagrame, pod menom: zpsvtrnave.

 

10.02.2022

Príkaz riaditeľky č.1/2022Stanovenie priemerných ekonomicky oprávnených nákladov Zariadenia pre seniorov v Trnave

Stanovenie priemerných ekonomicky oprávnených nákladov

 

31.01.2022

Zmena v protiepidemických opatreniach platné pre ZpS v Trnave, od 31.01.2022

Od pondelka, 31.01.2022 sa menia oparenia nasledovne:

 • Návštevy prijímateľov je možné uskutočniť po vopred dohodnutom stretnutí so sociálnymi pracovníkmi, na tel. č.: 033/ 32 36 712; 033/32 36 727, denne, v čase: 1400-1800 . V nepriaznivom počasí návštevy vo vonkajších priestoroch nebudú umožnené.
 • Návštevy sa uskutočňujú len vo vonkajších priestoroch alebo v spoločenskej miestnosti, na max. 1 hodinu, v počte 1 návštevník.
 • V odôvodnených prípadoch možno navštíviť prijímateľa aj na izbe, kedy návšteva musí mať oblečený jednorazový ochranný plášť, rukavice, respirátor. Ochranné pomôcky si návšteva zabezpečuje sama.
 • Ochranné pomôcky je nevyhnutné mať počas celej návštevy správne nasadené, inak bude návšteva ihneď ukončená.
 • Pred návštevou sa návštevníci preukazujú negatívnym Ag testom, nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom, nie starším ako 72 hodín.
 • Pred vstupom alebo kontaktom s prijímateľom sa každý návštevník podrobuje preukázaním negatívneho Ag (nie starším ako 48 hodín) alebo PCR testu (nie starším ako 72 hodín), dezinfekcii rúk a vyplneniu čestného prehlásenia.
 • Zákaz návštev stále platí u osôb s príznakmi akútneho respiračného ochorenia.
 • Prijímatelia sociálnych služieb môžu opustiť zariadenie na dobu min. 48 hodín, po príchode do ZpS budú otestovaní.
 • Prijímateľ je povinný sa po príchode do ZpS podriadiť preventívnej karanténe:
  • očkovaný alebo prekonaný: 3 dni;
  • neočkovaný: 5 dní.
 • Po skončení karantény bude prijímateľ opäť otestovaný.
 • Každý prijímateľ sociálnej služby po návrate do zariadenia vyplní Čestné vyhlásenie prijímateľa sociálnej služby o zdravotnom stave PSS a osôb, s ktorými je v styku.
 • Od pondelka, 31.01. je možné nosiť do ZpS aj domácu stravu, takisto v čase návštevných hodín. Prosím, zhodnoťte zdravotný stav Vašich blízkych po prekonaní črevnej virózy a prispôsobte tomu aj množstvo prinesenej stravy.

Ďakujeme za trpezlivosť a spoluprácu.

 

21.01.2022

Oznam

Vzhľadom na rozširujúci sa Omikron variant COVID-19, vedenie zariadenia pripomína platnosť opatrení, ktoré sa riadia zásadami protiepidemických prístupov a bezpečnosti prijímateľov sociálnych služieb.

https://www.employment.gov.sk/files/sk/uvodna-stranka/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/socialne-sluzby/kopia-covid-automat-vseobecny_16-12-2021-final-3.pdf

Stále v aktuálnej platnosti:

 • prijímatelia sociálnych služieb môžu opustiť zariadenie len v prípade nevyhnutných lekárskych vyšetrení a život ohrozujúcich situácií
 • návštevy v ZpS sú povolené len v rovnako nevyhnutných prípadoch, po vopred dohodnutých podmienkach so sociálnymi pracovníkmi
 • prosíme o nosenie striedmych nákupov, stále platí pravidlo len kúpených, zabalených potravín v originálom balení. Domáca strava, aj z dôvodu stále prebiehajúcej črevnej virózy, nebude prijímaná. Samozrejme, prijímame aj oblečenie, či kozmetiku, či iné hygienické potreby a lieky

Taktiež pripomíname, že s prijímateľmi sociálnych služieb je možné sa skontaktovať či už prostredníctvom telefónnych alebo videohovorov, po telefonickej dohode so sociálnymi pracovníkmi: 033/ 32 36 712; 033/ 32 36 727.

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.

 

12.01.2022

“Láskavosť cez sladkosť” je úžasný projekt, ktorého úmyslom je vyslovenie vďaky a podpory všetkým zdravotníkom, pracujúcim v plnom nasadení v pandemických časoch, prostredníctvom napečenia sladkých dobrôt. Dnes nám ich prišli odovzdať kočky, ktoré pre našich zamestnancov napiekli neskutočné dobroty. Z celého ❤ Vám ďakujeme a vážime si, že na nás myslite.

 

 

28.12.2021

Ďakujeme všetkým, známym aj neznámym, ktorí sa zapojili do vianočných projektov Vianočný zázrak a Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Prostredníctvom týchto projektov sme potešili všetkých našich klientov, každý dostal bohatý balíček, niektorí aj viac. Nik teda nezostal bez symbolického darčeka a aspoň týmto spôsobom sme im uchovali tradičný zvyk Vianoc. Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme.

 

20.12.2021

Do nášho zariadenia dnes zavítali balíčky z projektu “List Ježiskovi”, v ktorom boli zapojení zamestnanci MSU Trnava a takto žasne ho poňali, aj v týchto ťažkých časoch.
Vianoce sú predsa o pozornosti, spolupatričnosti a vzájomnej ľudskej láske k tomu druhému.
Ďakujeme, že ste Vianociam tento význam dali aj tento rok ❤

 

17.12.2021

Na základe vyhlásenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v súlade s Nariadením vlády č. 735/ 2021  zo dňa 16. 12. 2021 si Vám dovoľujeme oznámiť nasledovné pravidlá v Zariadení pre seniorov v Trnave Terézie Vansovej 5, 917 01 Trnava.

Oznamujeme rodinným príslušníkom a verejnosti, že vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorá je na Slovensku, si dovoľujeme upraviť pravidlá pre prijímateľov sociálnych služieb v našom zariadení, so súhlasom riaditeľky ZPS Trnava a so súhlasom Mesta Trnava, ako zriaďovateľa zariadenia, nasledovne:

Pri opustení zariadenia počas vianočných sviatkov prijímateľ:

 • Môže opustiť zariadenie sociálnych služieb na minimálne stanovený čas – po dobu 72 hodín a to od dátumu 12. 2021 do 09. 01. 2022, za podmienky plného očkovania prijímateľa.
 • Prijímateľ sociálnych služieb, pred návratom do Zariadenia pre seniorov na adrese Terézie Vansovej 5, 917 01 Trnava, je povinný prísť s negatívnym potvrdením výsledku PCR testu, nie starším ako 48 hodín.
 • Po príchode do zariadenia sociálnych služieb je potrebná izolácia prijímateľa sociálnych služieb po dobu 3 dní od príchodu do zariadenia.
 • Každý prijímateľ sociálnej služby po návrate do zariadenia vyplní Čestné prehlásenie prijímateľa sociálnych služieb o zdravotnom stave.
 • Príjem balíčkov pre prijímateľov sociálnej služby je povolený, priniesť môžu:
  • potraviny: podmienkou je však produkt zabalený, bez poškodenia, zakúpený v obchode,
  • kozmetické a hygienické potreby, oblečenie prípadne ďalšie veci podľa potreby.
 • Balíčky, ktoré rodinní príslušníci a verejnosť prinesú, budú po odovzdaní informátorovi vydezinfikované a následne odovzdané danému prijímateľovi.
 • Balíčky je možné priniesť v čase od 1500  do 2000
 • Zákaz návštev v Zariadení pre seniorov stále platí.

Prosíme rodinných príslušníkov a verejnosť o dodržiavanie pravidiel, ktoré sú stanovené a o zváženie svojho konania, nakoľko ich rozhodnutie môže ovplyvniť zdravotný stav iných prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia.

 

08.12.2021

8.12. dorazili balíčky z projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Ďakujeme koordinátorke pre naše zaradenie, pani Martinke Krivošíkovej, ktorá nám balíčky zozbierala a odovzdala. Po preventívnej karanténe budeme balíčkami obdarovávať každého z klientov. Ešte raz, ďakujeme.

 

08.12.2021

Darčeky pre našich klientov dnes úspešne dorazili zo Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Osobne ich prišla odovzdať aj p. riaditeľka školy. V mene našich klientov ĎAKUJEME ❤

 

02.12.2021

1.12. sa v zariadení očkovalo 3. dávkou vakcíny proti koronavírusu. Pani riaditeľka išla príkladom a dala sa zaočkovať ako prvá. Počas celej doby podporovala zamestnancov ku kroku, ktorý je momentálne jediným riešením, ako sa pandémie zbaviť, ochrániť seba a hlavne, našich klientov, rizikovú skupinu populácie. Veľmi nás teší fakt, že aj niektorí klienti zmenili názor a dali sa zaočkovať tiež.
Ďakujeme všetkým zamestnancom za ich prístup a porozumenie, že očkovanie nie je len ich osobnou ale aj profesionálnou zodpovednosťou.
 

 

25.11.2021

Vedenie zariadenia pre seniorov v Trnave, počas celoslovenského lockdownu, upravuje protipandemické opatrenia nasledovne:

 • Návštevy verejnosti sú v zariadení zakázané.
 • Mobilní klienti majú možnosť stretnutia s návštevou pri bránke zariadenia, je však nevyhnutné dodržiavať 2m odstup a mať po celú dobu kontaktu správne nasadený respirátor.
 • Komunikáciu s rodinou je možné uskutočniť prostredníctvom telefonického alebo videohovoru, na základe vopred dohodnutého termínu so sociálnymi pracovníkmi (033/ 32 36 712, 033/32 36 727).
 • Prijímatelia sociálnych služieb majú zákaz vychádzania mimo areálu zariadenia (len v situáciách ohrozujúcich zdravie a život prijímateľov).
 • Prosíme rodinných príslušníkov, aby nákupy prinášali v čase medzi 1500-1700. Nákupy sa odovzdávajú len pracovníkom vrátnice, ktorí následne nákupy odnášajú prijímateľom.
 • Nákupy noste len v primeranom množstve (nie veľké a ťažké balenia. 

Príkazný list, č. 1 2021

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.

 

01.11.2021

Vedenie Zariadenia pre seniorov v Trnave, vzhľadom na zhoršenie pandemickej situácie v našom kraji, informuje verejnosť o zmenách v súvislosti s návštevnými hodinami, v platnosti od 01.11.2021. Nové pravidlá sú v súlade s COVID automatom pre ZSS:

kopia-kopia-covid-automat-vseobecny_13-09-2021 (5) (1)

 • Návštevné hodiny pre verejnosť sa upravujú na čas medzi 15:00-17:00.
 • Návštevné hodiny sú obmedzené dokopy na 20 minút vo všetkých priestoroch zariadenia. Tento čas nie je možné kumulovať.
 • Všetky návštevy sú povinné sa preukázať negatívnym antigénovým testom (nie starším ako 48 hodín) alebo negatívnym PCR testom (nie starším ako 72 hodín).
 • Návštevy sú povolené len 1 osobe vo všetkých priestoroch ZpS.
 • Vzhľadom na vysoký výskyt COVID-19 u detí, nie je ich návšteva v zariadení možná.
 • Pri vstupe do zariadenia bude návšteve zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky a vyplnené potrebné formuláre. Návštevy sú povolené iba s použitím ochranných pomôcok a to vo všetkých priestoroch zaradenia (interiér aj exteriér).
 • V súčasnosti nie je možný pobyt klientov u svojich príbuzných.
 • Pohyb klientov mimo zariadenia nie je možný. Uskutočňujú sa len nevyhnutné lekárske vyšetrenia.
 • Nákupy klientom prosím, noste v čase od 14:00 do 18:00.

Žiadame všetkých klientov, zamestnancov a návštevy o dôsledné dodržiavanie protipandemických opatrení a nosení ochranných pomôcok. Chránime tak seba aj ostatných.

 

13.10.2021

Vedenie Zariadenia pre seniorov v Trnave, vzhľadom na zhoršenie pandemickej situácie v našom kraji, informuje verejnosť o zmenách v súvislosti s návštevnými hodinami, v platnosti od 13.10.2021. Nové pravidlá sú v súlade s COVID automatom pre ZSS, ktorý je verejne dostupný na stránke: https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/rodina-socialna-pomoc/socialne-sluzby/covid/2.pdf

 • Návštevné hodiny ostávajú nezmenené a to v čase medzi 14:00-18:00.
 • Návštevné hodiny vo vnútorných priestoroch sú obmedzené na 20 minút. Návštevám však odporúčame uskutočňovať návštevy vo vonkajších priestoroch. Ich dĺžku prosím prispôsobte počasiu a vonkajšej teplote.
 • Nezaočkované osoby sa preukazujú negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín. Zaočkované osoby sa preukazujú očkovacím preukazom, ktorý potvrdzuje plné zaočkovanie. Osoby po prekonaní COVID-19 do 180 dní sa preukazujú potvrdením o prekonaní ochorenia.
 • Vzhľadom na vysoký výskyt COVID-19 u detí, nie je ich návšteva v zariadení možná.
 • Pri vstupe do zariadenia bude návšteve zmeraná telesná teplota, dezinfikované ruky a vyplnené potrebné formuláre. Návštevy sú povolené iba s použitím ochranných pomôcok.
 • Pohyb mimo areálu zariadenia je klientom obmedzený na nevyhnutné vybavenie úradných záležitostí a lekárskych vyšetrení.
 • Príbuzní klientov si ich môžu naďalej vziať domov na niekoľko dní (dovolenka), je však nutné, aby sa všetci klienti pri príchode do zariadenia preukázali negatívnym PCR testom. Testovanie klienta zabezpečuje rodina.
 • Nákupy klientov prosím, noste v čase návštevných hodín od 14:00 do 18:00.

Ďakujeme za dodržiavanie opatrení, vďaka ktorým chránite seba a svojich najbližších.

 

19.08.2021

Od 19.08.2021 bude zariadenie otvorené v pôvodnom obmedzenom režime, s niekoľkými zmenami (dĺžka platnosti testov návštev, návrat z domácností). Nižšie uvádzame podmienky vstupu do priestorov zariadenia:

 • Návštevy sa uskutočňujú denne v čase 14:00-18:00.
 • Pri vstupe do zariadenia je stále povinné zmeranie teploty, dezinfekcia rúk, použitie ochranných pomôcok (rúško, respirátor, príp. rukavice), zapísanie sa do návštevnej knihy na vrátnici a preukázanie sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom.
 • Každý, či už zaočkovaný alebo nezaočkovaný návštevník, vstupujúci do zariadenia alebo uskutočňujúci návštevu vo vonkajších priestoroch zariadenia, je povinný preukázať sa negatívnym antigénovým (nie starším ako 48 hodín) alebo PCR testom (nie starším ako 72 hodín). Keďže aj zaočkovaná osoba môže byť nositeľom vírusu COVID-19 a je možné sa nakaziť aj napriek plnej zaočkovanosti, prosíme o dodržiavanie tohto nariadenia, vstupom do zariadenia vzniká pravdepodobnosť ohrozenia najrizikovejšej skupiny našej populácie.
 • Všetky návštevy, v ktoromkoľvek priestore zariadenia sú pevne stanovené na 1 hodinu. Čas sa nekumuluje prechodom z vnútra do vonkajších priestorov.
 • Počet osôb vo vnútorných priestoroch je stanovený na 1 osobu, vonkajšie návštevy v max. počte 5 osôb.
 • Klienti majú možnosť opustiť zariadenie denne, od 13:00 do 18:00.
 • Klienti môžu stráviť návštevy u rodinných príslušníkov aj na dlhšiu dobu (viac ako 1 deň), je však nutné pri návrate uskutočniť u nezaočkovaného klienta PCR test, u zaočkovaného klienta postačuje antigénový test.

Uvedomujeme si, že ide o obmedzujúce pravidlá, no vzhľadom k celosvetovému dianiu uskutočňujeme kroky, ktoré majú chrániť našich klientov a vašich rodinných príslušníkov. Veríme, že všetkým ide o snahu zachovať ich zdravie v čo najlepšej kondícii. Prosíme preto o zodpovedné správanie sa počas návštev v domácom prostredí, či na vychádzkach s klientmi. Ide o zachovanie zdravia nielen Vášho rodinného príslušníka ale aj o zdravie všetkých klientov žijúcich v zariadení.

 

11.08.2021

Z dôvodu zhoršenej pandemickej situácie pristúpilo zariadenie k dočasným preventívnym opatreniam. ZpS v Trnave bude pre príbuzných a verejnosť uzatvorené od 11.8.2021 do 23.8.2021.
Návštevy rodinných príslušníkov s klientmi budú prebiehať v obmedzenom režime pri bránke zariadenia o14:00-18:00, s dodržiavaním bezpečného 2 m odstupu a prekrytými dýchacími cestami.
Ďakujeme za pochopenie.

 

05.08.2021

Usmernenie
Vzhľadom na opäť sa zhoršujúcu pandemickú situáciu pripomíname a aktualizujeme zmeny v rámci návštevných hodín:
– Osoby vstupujúce do zariadenia sa preukazujú antigénovým testom, nie starším ako 7 dní, prípadne plným zaočkovaním. Osoby, ktoré uskutočňujú návštevy vonku sú takisto povinné sa preukázať testom alebo plným očkovaním. Osobám, ktoré nemajú ani jednu z možností, nebude kontakt s klientom umožnený ani vo vonkajších priestoroch.
– Otestované, prípadne zaočkované musia byť aj detské návštevy.
– Návštevy vo vonkajších aj vnútorných priestoroch sú obmedzené celkovo na 1 hodinu. Prosím dodržujte vyhradený čas, prejde sa tak zbytočným nedorozumeniam a problémom.
– Rúška, prípadne ďalšie ochranné pomôcky, je potrebné nosiť aj vo vonkajších priestoroch zariadenia.
– Do vnútorných priestorov je možné vstúpiť len jednej osobe, vo vonkajších priestoroch prosíme o návštevy v počte max. 5 osôb.
– V platnosti je stále potreba vyplnenia kontaktného formulára na vrátnici, zmeranie telesnej teploty a dezinfekcia rúk pri vstupe do zariadenia.
Ďakujeme za porozumenie aj trpezlivosť v tejto neľahkej situácii.

 

23.07.2021

K našim seniorom hľadáme zdravotné sestry a zdravotných asistentov. V prípade záujmu prosím kontaktujte
personalistku Mgr. Annu Hudekovú: 033/32 36 715, anna.hudekova@dd.trnava.sk, alebo
hlavnú sestru zdravotníckeho úseku Mgr. Janu Lužákovú: 033/32 32 714, jana.luzakova@dd.trnava.sk.
Ďakujeme.
 
 

19.07.2021

Oznámenie

Aktualizácia opatrení

Oznamujeme Vám že od 19.7.2021 sú povolené návštevy v Zariadení pre seniorov v Trnave, T. Vansovej 5, Trnava za týchto podmienok:

Každý návštevník má povinnosť podpísať: Dennú evidenciu návštev, ktorej súčasťou je aj Čestné prehlásenie o zdravotnom stave návštevníka a jeho cestovateľskej anamnéze,  Potvrdenie o zaočkovaní, prípadne test nie starší ako 7 dní (táto podmienka sa týka aj maloletých osôb). Uvedené opatrenia sú zavedené z dôvodu výskytu mutácie COVID-19.

Návšteva je povinná si vydezinfikovať ruky a počas celej doby návštevy mať prekryté horné dýchacie cesty, aj vo vonkajších priestor ZpS (rúškom alebo respirátorom).

V prípade zvýšenej teploty, alebo príznakov respiračného ochorenia (zvýšená teplota – nad 37,2 °C, kašeľ, sekrécia z nosa), návštevníkovi nebude umožnený vstup do zariadenia.

Ak sa u návštevníka kedykoľvek po dobu 14. dní po ukončenej návšteve objavia príznaky nákazy ochorením COVID –19, bezodkladne o tom informuje poskytovateľa sociálnej služby.

Návštevy zariadenia sú povinné rešpektovať pokyny odborných zamestnancov zariadení a nariadené protiepidemiologické opatrenia.  V prípade nedodržania týchto predpisov bude návšteva ukončená.

V rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne 1 osoby u klienta v interiéri zariadenia. Výnimky je možné pripustiť z dôvodov hodných zreteľa, napr. v prípade, ak navštevujúci potrebuje podporu a sprievod alebo pri paliatívnom sprevádzaní v terminálnom štádiu ochorenia.

 Návštevy klientov môžu byť realizované v štandardných hodinách, ktoré sú uvedené na stránke ZpS, realizované vo vyhradených priestoroch, v prípade imobilných a čiastočne imobilných klientov na izbe, v prípade mobilných klientov sú preferovaním návštevy v areáli ZpS. Pre návštevy v areáli platia taktiež vyššie uvedené podmienky okrem počtu osôb. Žiadame však o zohľadnenie počtu osôb k zdravotnému stavu navštevovaných.        

Ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie uvedených požiadaviek.

 

6.7.2021

Vzhľadom na časté dotazy návštev v ZpS informujeme:
– Návštevy vo vnútorných aj vonkajších priestoroch zariadenia sú v čase od 14-tej, do 18-tej hodiny.
– Návšteva je zatiaľ povolená na izbe klienta iba jednej osobe. Vo vonkajších priestoroch je možné navštíviť klienta aj viacerým osobám.
– Na vrátnici je návštevník povinný preukázať sa negatívnym AG testom nie starším ako 7 dní, príp. plným očkovaním, bude mu zmeraná teplota a počas návštevy sa musí chrániť predpísanými ochrannými pomôckami, ako sú rúško, rukavice.
– V prípade vhodného počasia odporúčame mobilným klientom absolvovať návštevu vo vonkajších priestoroch zariadenia. Aj vo vonkajších priestoroch je nutné nosiť ochranné pomôcky (rúško, respirátor).
V blízkosti Zariadenia pre seniorov sa vykonáva antigénové testovanie COVID-19
Ulica Kalinčiakova 3357/27, 91701 Trnava
Oznámenie z odberného miesta:

Naďalej testujeme Antigénovými testami v Odbernom mieste! Certifikáty aj v angličtine a nemčine. Cena 20 eur.
Možnosť PCR testov – výter z nosohltanu a neinvazívne testy zo slín alebo kloktaním. Cena od 60 eur.
Máte protilátky po očkovaní alebo po prekonanom COVIDE ? Testy na protilátky vykonávame v ambulancii od 18 eur.
Objednávky cez náš mail ambulancia.medisil@gmail.com
alebo kontaktný mobil 0949 732 287.
Otváracie hodiny:
pondelok-piatok : 8,00-15,00
sobota, nedeľa, sviatok : 8,00-13,00.

Medirex, Trnava2, Rybníková 5, parkovisko pri Relaxe
Na uvedenom mobilnom odberovom mieste testujeme len PCR testami /len pre objednaných klientov/.

Aktuálne odberové miesta na testovanie nájdete aj na stránke ministerstva zdravotníctva.

https://www.health.gov.sk/Clanok?Moznosti-komercneho-antigenoveho-testovania

 

Srdečne Vás pozývame na akciu spojenú s Dňom zdravia, ktorá sa uskutoční v priestoroch zariadenia 2.7.2021. Program bude pestrý, okrem hudobného vystúpenia budeme klientom a ich rodinám prezentovať zdravšie možnosti stravovania a taktiež bude spustený projekt: Rikshow must go von. Veríme, že príjemná atmosféra vystrieda ťaživé obdobie spojené s koronavírusom a aspoň na chvíľku si užijeme príjemné letné obdobie s trochou kultúry.

Pozvánka

______________________________________________________________

Vedenie Zariadenia pre seniorov oznamuje, že po zmiernení pandemických opatrení a zlepšení celkovej situácie v spojení s COVID-19, prijímame do zariadenia nových klientov. Pre bližšie informácie o celkovom postupe prijímania prosím kontaktujte Mestský úrad v Trnave, sociálny odbor, starostlivosť o seniorov:

Mgr. Ivana Sláviková tel: 033/32 36 167 email: ivana.slavikova@trnava.sk

Komentáre sú uzavreté.