Aktivity

Čítanie s Norikou, 23.06.2022
Čítanie s prvkami biblioterapie na tému Deň otcov.
 
 
Aktivita v rámci projektu Spájanie generácií, so ZŠ A. Kubinu v Trnave, 22.06.2022
S deťmi zo Základná škola s materskou školou, Andreja Kubinu 34, Trnava, sme dnes ukončili spoluprácu na tento školský rok a veríme, že sa v rámci projektu Spájanie generácií, stretneme opäť v septembri. Klienti si s deťmi zahrali spoločenské hry, či sa nechali poučiť o práci na tablete. Spoločné chvíle sa im páčili a veľmi pekne im za ich prítomnosť ďakujeme.
  
 
 
Smart vzdelávanie, 15.06.2022
Naši seniori idú s dobou a oslovili ich moderné informačné technológie a vzdelávanie v tejto oblasti. Tablety mali opäť úspech.
 
 
 
Športové dopoludnie, 14.06.2022
Športom k zdraviu! Vzali sme si to za svoje a klienti dokázali, že šport im nie je cudzí. V doobedňajších hodinách súťažili v rámci športového dopoludnia. Zahrali si kolky, prešli slalomom, či si vyskúšali svoju presnosť hodom loptičky do pohárika. Ako odmenu a osvieženie po aktivite si energiu dobili občerstvením v podobe sladkosti. Na úvod sa precvičili ľahkou rozcvičkou. Mnohým sa to páčilo natoľko, že si jednotlivé hry viackrát zopakovali.
 
Tréning tela a mysle, 09.06.2022
Jedným z najlepších pocitov je, keď dostanete pozitívnu spätnú väzbu. Počuť po aktivite, že klientom dobre padla, zabavili sa a aj sa lepšie cítia, je na nezaplatenie. V doobedňajších hodinách sme precvičovali telo, po oddychu sme trénovali pamäť a zaspomínali si na starú Trnavu.
 
 
Tvorivé dielne, 08.06.2022
Fantázii sa dnes medzi nekládli. Tvorili sme z prírodného materiálu a výsledkom našej práce sú farebné kamene.
 
Rikša, 07.06.2022
“Jazdy na rikši” v rámci voľnočasových aktivít, ktoré zastrešuje sociálny úsek zariadenia, sú natoľko obľúbené, že začíname vytvárat poradovník 🙂 my snáď aj individuálne plány začneme robiť priamo v teréne 😉 a presne o to nám ide. Poskytovať sociálne služby, sociálne poradenstvo a aktivity vtedy, keď si ich klient želá a sú mu ” šité na mieru “. Vtedy to ma totiž zmysel ❤️
 
 
Relaxačné dopoludnie, 07.06.2022
Všetci dobre vieme, že vnútorná krása je dôležitá. Vieme však aj, že ak sa chceme cítiť dobre, nie je nad to, ak sa si spravíme deň pre seba a skrášlime sa aj z vonku. Preto sme si s klientkami užili utorkové doobedie, prostredníctvom pilníkovania a lakovania nechtov, podľa želania klientok, no najmä, skrášľovali sme tváre hydratačnými maskami.
 
 
Kávička v kaviarni, 03.06.2022
Piatková kávička v Rotunda Spiegelsaal . Chceli by sme počas letných mesiacov spraviť z piatkových výletov mimo ZpS zvyklosť. Ďakujeme aj Julke Mrázovej, našej dobrovoľníčke, za pomoc👌🏻
   
 
Canisterapia, 02.06.2022
Canisterapia, ktorú u nás zastrešuje Zdenka Mauricová a jej parťáčka Bini, sa konala po dlhšej dobe skupinovo. Klienti ocenili ich šikovnosť, ale najcennejším bola ich láskavosť a možnosť bezprostrednosti. Ďakujeme baby 🙂
 
 
Bingo, 01.06.2022
Tentokrát sme si zasúťažili v bingu, hralo sa až do posledného čísla. Symbolicky tak vyhral každý zo zúčastnených.
 
 
 
Maxi človeče, nehnevaj sa, 31.05.2022
Dnes sme si zahrali Maxi človeče, nehnevaj sa. Prostredníctvom ľahkej, penovej kocky klienti hádzali čísla, a inštruktori sociálnej rehabilitácie im sprostredkovali presun panáčikov po hracom poli. Klienti sa nielen zabavili ale si aj precvičili motoriku rúk.
   
 
 
Rikša, 23.05.2022
Výletníci s rikšou dnes ráno 👌tu sme samozrejme iba v rámci propagácie 😊
 
Brigáda, 03.05.2022
Príjemné jarné počasie sme využili v rámci skrášľovania vonkajších priestorov zariadenia. Klienti sa chytili hrablí, metiel, motyčiek a pustili sa do práce. Klientky sadili kvietky, ktoré budú skrášľovať altánok.
   
 
Čítanie s prvkami bibioterapie, 28.04.2022
Tentokrát si pre klientov PhDr. Marušiková pripravila príbehy zamerané na matky, ich silu, nevyhnutnú rolu v našich životoch, piliér istoty a lásky, to všetko k nadchádzajúcemu Dňu matiek. Klienti sa v rámci debaty rozhovorili o svojich matkách, zážitkoch a skúsenostiach, o sebe samých. Aktivita prebiehala v príjemnej a pokojnej atmosfére, klientom sa príbehy páčili a ocenili ich hĺbku.
 
 
Svätá omša, 27.04.2022
S rádom Františkánov spolupracuje zariadenie dlhé roky. Každú sobotu pripravujú pre klientov sväté omše, pravidelne ich spovedajú. V spolupráci so zdravotníckym personálom sa nám podarilo zviezť mnoho imobilných klientov, čomu sa veľmi tešíme. Ďakujeme všetkým nápomocným, klientom padla duchovná obživa aj mimo pravidelných omší vhod.
 
 
 
Pracovná činnosť, natieranie altánku, 26.04.2022
Počas slnečného doobedia sme s pánmi natierali altánok, nech je pripravený na posedenie v lete. Aj keď sa nie každému zo začiatku chcelo, nakoniec sa vytvorila príjemná atmosféra a práca išla všetkým od ruky.
  
 

Spoločenské hry, 26.04.2022

Zatiaľ čo sa páni v doobedných hodinách venovali natieraniu altánku, dámy si v pokoji zahrali spoločenské hry.
 

Rikša, 26.04.2022

Tento úkaz osamoteného chodítka znamená len jedno… niekto z našich seniorov práve brázdi ulice Trnavy na rikši 🙂

 

Posedenie na terase, veľkonočná výzdoba, 12.04.2022

Dnes sme sa s našimi klientmi venovali pečeniu muffinov, ku ktorým sme zasadli poobede na terasu a vychutnali si ich pri debatách o živote. Stihli sme aj veľkonočnú výzdobu, naša slivka žiari na celú ulicu 🙂🐰

 

Pečenie muffinov, 12.04.2022

V doobedných hodinách sa klientky riadili heslom: “najprv práca, potom pláca”. Doobeda piekli muffiny a poobede si ich vychutnali pri kávičke a posedení na slniečku…

 

Rikša, oficiálne odovzdanie, 08.04.2022

Dnes u nás v zariadení prebiehalo skolenie na rikšu, ktorú od dnes môžeme oficiálne používať. Ďakujeme mestu Trnava, Zdravému mestu Trnava a Mestskej TV Trnava, že ste boli toho súčasťou.🧡 Tešíme sa na výlety, v spolupráci s dobrovoľníkmi.

 

Bingo, 06.04.2022

Aktivita v podobe obľúbeného binga, sa uskutočnila opäť, 06.04. Výhercom gratulujeme.

 

Spájanie generácií, Smart vzdelávanie s deťmi zo ZŠ A. Kubinu v Trnave, 05.04.2022

V rámci našej novej aktivity s názvom “Spájanie generácií” sme dnes u nás v zariadení privítali deti 1.stupňa ZŠ A. Kubinu. Cieľom je zaujať aktivitou našich klientov a zároveň aj deti a v neposlednom rade začať budovať vzťahy medzi nimi. To sa nám dnes podarilo cez SMART vzdelávanie, ktoré bavilo všetkých zúčastnených. Deti pre načich klientov priniesli veľkonočné darčeky, za čo im veľmi pekne ďakujeme.❤ Tešíme sa na začínajúcu spoluprácu a na nove aktivity, ktoré nás spoločne čakajú.

 

Piatkové aktivity so študentmi SOŠ pedagogickej bl. Laury v Trnave, 01.04.2022

Piatky patria študentom z SOŠ pedagogickej bl. Laury. Dnes pokračovali v príprave veľkonočnej výzdoby. Šilo sa, strihalo, napĺňalo. Sme radi, že aj študenti sa u nás cítia dobre a ku klientom si našli cestu takmer okamžite.

  

 

Prednáška na tému závislosti, 31.03.2022

Klienti sa počas dnešného dňa zúčastnili zaujímavej besedy s manželmi Ďúranovými, na tému závislostí. Ide o citlivú tému a klientov, možno aj vďaka často nerozoberanej téme, zaujala. Ďakujeme za návštevu a veríme, že sa čoskoro znova stretneme pri ďalšej prednáške.

 

Tréning tela a mysle, 30.03.2022

30.03.2022 si klienti skupinovo precvičili jednotlivé časti tela a po oddychu sme tréning pamäte venovali predveľkonočnému obdobiu a na záver sme pretrénovali geografické vedomosti. Ako klienti na záver zhodnotili, pripomínanie vedomostí nie je nikdy na škodu 🙂

 

Aktivita so študentmi SOŠ Bl. Laury v Trnave, 25.03.2022

Sme veľmi radi, že sme obnovili piatkovú prax študentov z SOŠ Bl. Laury v Trnave. Klientom prítomnosť študentov náramne padla vhod, veľmi dobre sa spolu zabavili.

 

Canisterapia, 24.03.2022

Sme radi, že sme sa opäť stretli so Zdenkou Mauricovou, našou canisterapeutkou. Bíni opäť rozdávala klientom radosť, čo si aj patrične ako ona, tak naši klienti, užívali.

 

Tvorivé dielne, 23.03.2022

23.3. sme začali si prípravou na veľkonočnú výzdobu. S klientkami sme sa dohodli, že si vytvoríme aj vlastné ozdoby.

 

Odovzdávanie kvetov k MDŽ, 08.03.2022

Ďakujeme Zdravé mesto Trnava za vyzbierania kvetov k MDŽ pre naše dámy. Prijímateľky boli nadšené a každej z nich vyčarili úsmev na tvári.

 

Bingo, 02.03.2022

Klienti si opäť zasúťažili v bingu, všetci chceli veľmi vyhrať. Ich pozornosť bola absolútne stopercentná. Všetci zúčastnení sa zabavili a výhru si odniesli traja priatelia. Výhercom gratulujeme.

 

Stretnutie riaditeľky ZpS s klientmi, rozhovory o vojne, súčasnej situácii na Ukrajine, 01.03.2022

01. marca sa pani riaditeľka rozhodla uskutočniť stretnutie s klientmi pri kávičke a v pokojnej atmosfére sa porozprávať o dianí na Ukrajine, podporiť klientov v pozitívnejšom myslení. Klienti dostali veľký priestor na zdieľanie svojich pocitov z ukrajinsko-ruského konfliktu a zároveň svoje súčasné pocity pretavili do spomienok, ktoré majú z ich mladosti, či detstva, v rámci okupácie Slovenska, počas a po. 2. Svetovej vojny.

 

Smart vzdelávanie, 22.02.2022

Edukácia a vedenie klientov v oboznamovaní sa s novodobými aktivitami pokračuje, klienti si prácu s tabletmi pochvaľujú a mnohí majú záujem nielen o hru s nimi ale aj o vyhľadávanie informácií o svete.

 

Hranie spoločenských hier, 17.02.2022

Jednoduchá detská hra a asi najmä kvôli tomu ju klienti veľmi obľubujú. Zabavia sa, zrelaxujú myšlienky, precvičia si ako počítanie, tak pozornosť, jemnú motoriku. Peknou a jednoduchou aktivitou si nevedome precvičia mnoho funkcií, ktoré každý človek k životu nevyhnutne potrebuje.

 

 

Bingo, 16.02.2022

16.02. si klienti opäť zahrali najobľúbenejšie Bingo. 

 

 

Práca s terapeutickými bábikami, 11.02.2022

S mnohými klientmi pracujeme individuálne. Takisto mnohí potrebujú pocit lásky, priateľstva, pocit potrebnosti. Mnohým chýba dotyk blízkej osoby, pohladenie. Toto všetko vieme čiastočne nahradiť prostredníctvom terapeutických bábik, ktoré sú prepracované a navrhnuté tak, aby sa klienti cez detskú nevinnosť bábik otvorili a naplnili svoje potreby. Bábiky majú skvelé odozvy.

 

Smart vzdelávanie, 07.02.2022

V zariadení sme začali so smart vzdelávaním klientov, prostredníctvom tabletov. Využívame rôzne logické hry, hry na pozornosť, krátkodobú pamäť, snažíme sa ich viesť k samostatnosti v rámci vyhľadávania informácií a dianí vo svete, používaniu internetu.

 

 

Mikulášske posedenie a rozdávanie darčekov, 06.12.2021

6.12. zavítal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi aj k nám. Pri tejto príležitosti sme klientom pripravili mikulášske posedenie aj s občerstvením, za ktoré ďakujeme všetkým z kuchyne. Nechýbal ani nealkoholický punč. Posedenie otvorila pani riaditeľka a následne sviatočnú atmosféru dotvorila sociálna pracovníčka Norika, ktorá predniesla niekoľko básní.
Hneď potom sa prešlo k darčekom, ktoré rozdávala mikulášska návšteva. Na záver sa nezabudlo ani na ležiacich klientov, ktorých bola trojica navštíviť na izbách.
Sme radi, že sme aspoň takto mohli klientom spríjemniť dlhé chvíle a zabaviť ich.

Zapálenie sviečok ku Dňu Pamiatky zosnulých, 29.10.2021

Keďže v zariadení platia protipandemické opatrenia, ktoré bohužiaľ, neumožňujú klientom účasť na cintorínoch a zapálenie sviečok pre svojich milovaných, ktorí už nie sú medzi nami, rozhodli sme sa v piatok, 29.10.2021 uskutočniť tiché stretnutie v spolupráci s františkánom Šimonom. Stretnutie otvorila riaditeľka zariadenia, klienti si zapálili sviečku a spoločne sa pomodlili. V tichosti a vo vlastných spomienkach, mali aspoň čiastočne možnosť uctiť si tradície týchto sviatkov.
 
 
 

Čítanie s prvkami bibioterapie, 20.10.2021

20.10.2021 si naša sociálna pracovníčka, PhDr. Nora Marušiková, pripravila pre klientov čítanie s prvkami biblioterapie. Tematicky sa spoločne s klientmi pozhovárali o jeseni v spojitosti s októbrom, mesiaca úcty k starším. Klienti mali možnosť si zaspomínať ale aj zdieľať svoje pocity z ich vlastných prežitých životov. Príbehy boli venované aj láske k blížnemu a snahe nájsť vnútorný pokoj v každom z nás.

 

Bingo, 13.10.2021

Obľúbené bingo si klienti užili v hojnom počte. Výhercom gratulujeme.

 

Posedenie pri občerstvení, grilovanie, 29.09.2021

Pre klientov bolo 29.09. pripravené posedenie, kde si spoločne pochutili na grilovaných špekáčikoch a slaninke. Všetkým zúčastneným bola ponúknutá káva a taktiež závin, ktorý si vybrali podľa vlastnej chute. Posedenie bolo klientom spríjemnené počúvaním ľudovej hudby, okrem pracovníkov zariadenia prišli pomôcť aj dobrovoľníčky Julka Mrázová a Zdenka Mauricová.

 

Relaxačné dopoludnie, 23.09.2021

Skrášľovacie dopoludnie v podobe lakovania nechtov, aplikovanie hydratačných masiek a masáže tváre.

 

Tréning tela a mysle, 02.09.2021

Klienti si precvičili celé telo a neskôr po oddychu aj mozgové závity.

 

Vystúpenie spojené s ochutnávkou zdravých jedál od spoločnosti Lighthouse club, 02.07.2021

02.07.2021 v rámci Dní zdravia sme si pre klientov pripravili v spolupráci s reštauráciou Lighthouse club ochutnávku zdravých jedál, na základe čoho sme chceli poukázať, že sa dá jesť nielen zdravo ale zároveň aj chutne. Ochutnávku spestrilo hudobné vystúpenie klaviristky Aniko Patkoló, operetného speváka Petra Wurczera a speváka Martina Broniša. Moderoval Martin Jurčo.
Voľné chvíle spestrila klientom dobre známa dvojica, canisterapeutka Zdenka Mauricová a jej fenka Bíni. Predstavená bola aj rikša, z projektu Rikshow must go von. V prípade záujmu budú klienti dobrovoľníkmi počas letných mesiacov prevezení v rámci Trnavy tam, kam budú chcieť.
Okrem všetkých vyššie spomenutých ďakujeme aj spoločnosti Swan a.s. za darovanie reklamných tašiek a pier, ktoré sa klientom určite zídu.
Všetkým zúčastneným ešte raz, veľmi pekne ďakujeme. Klienti prejavili veľkú radosť a spokojnosť ako z ochutnaného, tak z vypočutého.

 

Bingo, 19.05.2021

V stredu, 19.05. si klienti opäť zasúťažili v Bingu o pekné ceny. Bingo je jedna z najobľúbenejších skupinových aktivít a klienti sa vždy na jeho účasť tešia.

IMG_20210519_110103 IMG_20210519_105257

 

Canisterapia, 22.04.2021

Po dlhom čase sa klienti mohli potešiť návštevou našej canisterapeutky, Zdenky Mauricovej. Prišla so štvornohou posilou, Bíni, ktorá spravila dobrú náladu zamestnancom a hlavne klientom.

IMG_7796IMG_7793IMG_7789IMG_7780IMG_7774IMG_7768IMG_7762IMG_7746IMG_7743

Komentáre sú uzavreté.